Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سوئد؛ قرار بازداشت بین‌المللی برای یک مظنونِ انفجار در شهر گوتِنبُرگ صادر شد

انفجار آپارتمانی در سوئد
انفجار آپارتمانی در سوئد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انفجار و آتش‌سوزی روز سه‌شنبه گذشته در مجمتع مسکونی شهر گوتِنبُرگ علاوه بر به جای گذاشتن دست کم شانزده کشته‌، صدها نفر از ساکنان این مجتمع را مجبور به تخلیه منازل خود کرد.

آگهی

دادستان‌های سوئدی برای یک فرد مظنون به دست داشتن در انفجار و آتش‌سوزی آپارتمانی در شهر گوتِنبُرگ قرار پیگیرد قضایی و بازداشت بین‌المللی صادر کردند.

انفجاری که هفته گذشته در مجتمع مسکونی واقع در محله آندالِ شهر گوتِنبُرگ روی داد دست کم ۱۶ کشته به جا گذاشت؛ پلیس سوئد ساعاتی پس از وقوع این حادثه احتمال خرابکاری و بمب‌‌گذاری را مطرح کرده بود.

برخی منابع نیز با اشاره به اینکه در محله‌ِ وقوع حادثه گازکشی انجام نشده، خرابکاری و بمب‌گذاری را همانند گمانه‌زنی پلیس به عنوان منشا احتمالی حادثه مطرح کرده بودند.

بر اساس گزارش منابع محلی، یک مستاجر ساختمان حادثه‌ دیده به ظن اقدام به قتل، آتش‌سوزی و تخریب اموال عمومی و خصوص بواسطه این حکم تحت پیگرد قرار گرفته است.

در بیانیه دادستانی سوئد آمده است: «برای فردی که مظنون به تخریب اموال عمومی، اعمال خشونت و اقدام به قتل است قرار بازداشت پیگرد و بازداشت بین المللی صادر شده است.»

دادستان‌های سوئدی هنوز اطمینان ندارند که فرد مظنون از کشور خارج شده باشد اما از مراجع و نهاد‌های قضایی و پلیسی بین‌المللی خواسته‌اند که در صورت دستگیری وی را به سوئد تحویل دهند.

انفجار و آتش‌سوزی روز سه‌شنبه گذشته در مجمتع مسکونی شهر گوتِنبُرگ علاوه بر به جای گذاشتن دست کم شانزده کشته‌، صدها نفر از ساکنان این مجتمع را مجبور به تخلیه منازل خود کرد.

آخرین گزارش‌ها از وخامت حال چهار نفر از مجروحان حادثه حکایت دارد؛ منابع محلی همچنین اعلام کرده‌اند که دست کم به ۱۴۰ واحد مسکونی در مجمتع یاد شده خسارات شدید وارد آمده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش سوزی‌های یونان و ترکیه؛ شعله‌های اطراف نیروگاه مهار شد، هزاران نفر دیگر گریختند

دست‌کم ۶ کشته در جریان آتش سوزی جنگل‌ها در جنوب ترکیه

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد