انفجار و آتش‌سوزی در سوئد؛ پلیس فرضیه خودروی بمب‌گذاری شده را مطرح کرد

آتش‌سوزی در مرکز گوتنبرگ، سوئد
آتش‌سوزی در مرکز گوتنبرگ، سوئد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انفجار و آتش‌سوزی روز سه‌شنبه در شهر گوتنبرگِ سوئد دست‌کم ۲۵ نفر را راهی بیمارستان کرد که شدت جراحات وارده به چهار نفر از آنها بالا گزارش شده است.

آگهی

انفجار و آتش‌سوزی روز سه‌شنبه در شهر گوتنبرگِ سوئد دست‌کم ۲۵ نفر را راهی بیمارستان کرد که شدت جراحات وارده به چهار نفر از آنها بالا گزارش شده است.

انفجار صبح روز سه‌شنبه در یک منطقه مسکونی در مرکز شهر گوتنبرگِ رخ داد و آتش‌نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل وقوع آن، تخلیه ساکنان ساختمانی را که گرفتار آتش شده بود، آغاز کردند. در جریان عملیات امداد و نجات سه زن و یک مرد به دلیل شدت بالای جراحات وارد شده به آنها پس از بستری در بیمارستان، تحت درمان قرار گرفتند و افزون بر آنها تا کنون ۲۱ نفر دیگر نیز به بیمارستان‌های دومین شهر بزرگ سوئد منتقل شده‌اند.

توماس فاکسبورگ، سخنگوی پلیس گوتنبرگ، اعلام کرد که فرضیه رخداد انفجار غیرطبیعی مطرح است و نیروهای پلیس در حال بررسی شواهد لازم در مورد احتمال انفجار یک وسیله نقلیه در نزدیکی ساختمان گرفتار حریق هستند. در همین حال، ماموران آتش‌نشانی نیز وقوع حادثه نشت گاز را رد کرده‌اند.

بنا بر اعلام ماموران امداد و نجات آتش‌سوزی در ساختمان هنوز مهار نشده ولی تمامی ساکنان آن تخلیه شده‌اند.

یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفته که صدای انفجار را حدود ساعت ۵ صبح شنیده شده و به فاصله ۱۵ دقیقه پس از آن هیاهو در اطراف ساختمان به راه افتاد و ماموران آتش‌نشانی در میان شعله‌های آتش و دود غلیظ وارد عمل شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

سوئد در سال‌های اخیر، مبازره فراگیری را با جنایات گروهی آغاز کرده تا مانع از استفاده گروه‌های رقیب از مواد منفجره و اسلحه برای تسویه حساب شود. سوئد که در دو دهه گذشته یکی از پایین‌ترین میزان خشونت با اسلحه را در اروپا داشت، اخیرا به یکی از کشورهای اروپایی دارای بالاترین موارد استفاده از اسلحه در خشونت‌های فردی و گروهی بدل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه؛ انفجار بمب در یک مدرسه ارتدوکس چندین زخمی برجای گذاشت

استکهلم یک خبرنگار چینی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی اخراج کرد

پیامدهای جنگ غزه؛ سوئد برای برگزاری مسابقه یوروویژن آنهم با تدابیر امنیتی بالا آماده می‌شود