روسیه؛ انفجار بمب در یک مدرسه ارتدوکس چندین زخمی برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله انتحاری در یک مدرسیه ارتدکس در روسیه
حمله انتحاری در یک مدرسیه ارتدکس در روسیه   -   کپی رایت  AFP

به‌گفته پلیس روسیه یک نوجوان در اقدامی انتحاری بمبی را در یک مدرسه ارتدوکس در نزدیکی مسکو منفجر کرد.

نیروهای امنیتی می‌گویند که مهاجم پس از ورود به مدرسه بمب را در داخل ساختمان منفجر کرد. این حمله در شهر سرپوخوف روی داده است.

وزارت کشور روسیه فرد مهاجم را یک نوجوان ۱۸ ساله و شاگرد پیشین همین مدرسه معرفی کرده است. در این بیانیه آمده است که ماموران پلیس در نخستین دقایق حادثه در محل حضور یافته و اقدام به تخلیه مدرسه کردند.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت کشور روسیه ۲ نفر، از جمله فرد مهاجم و یک نوجوان ۱۵ ساله در این حادثه زخمی شده‌اند اما تحقیقات برای مشخص شدن شمار دقیق مجروحان همچنان ادامه دارد.

این در حالیست که خبرگزاری‌های‌ روسی ریا نووستی، تاس و اینترفاکس به نقل از یک مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود تعداد مجروحان این حمله را دست‌کم ۷ نفر اعلام کرده اند.

پلیس روسیه می‌گوید که دانش آموزان و معلمان را از مدرسه تخلیه کرده است.

یکی از مسئولان منطقه‌ای در سرپوخوف نیز در گفتگو با خبرگزاری‌های محلی اعلام کرده که مجروحان حادثه تحت مراقبت پزشکی قرار گرفته و خطری جان آنها را تهدید نمی‌کند.

اگر چه بمب‌گذاری یا حملات مسلحانه در مدارس روسیه مدتهاست که به ندرت روی می‌دهد اما گزارش‌ها از روند رو به افزایش این حملات حکایت دارد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در همین راستا به‌تازگی احکام و مقررات سختگیرانه‌تری را برای حمل و نقل سلاح در کشورش صادر کرده است.

بر اساس اصلاحات صورت گرفته در قوانین حمل سلاح، حداقل سن برای دسترسی به سلاح‌های شکاری در روسیه همانند سلاح‌های معمولی از ۱۸ به ۲۱ سال افزایش یافته و معاینات پزشکی دقیق‌تری در این زمینه روی افراد واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

آخرین حمله مسلحانه در مسکو به هشتم دسامبر باز می‌گردد، زمانی که یک فرد مسلح با اقدام به تیراندازی در یک مرکز اداری دو نفر را کشت و چهار تن دیگر را زخمی کرد.

مراکز و موسسات آموزشی در روسیه اما بیشترین هزینه‌ها را از در این راستا پرداخت کرده‌اند؛ تیراندازی در دانشگاه ایالتی پرم، شهری در مرکز روسیه آخرین نمونه از این حملات است که ماه سپتامبر صورت گرفت.

در جریان این حمله یک دانشجو با گشودن آتش در محوطه دانشگاه شش نفر را کشت و دست کم ۲۸ نفر را مجروح کرد.

به گزارش رسانه‌های روسیه، این فرد مجوز حمل سلاح داشت و تنها انگیزه‌اش کشتار بوده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید