گروگانگیری در زندان سوئد؛ زندانبانان آزاد شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
گروگانگیری در یکی از زندان‌های سوئد
گروگانگیری در یکی از زندان‌های سوئد   -   کپی رایت  AP Photo

آخرین گزارش‌ها از حادثه به گروگان گرفته شدن دو نگهبانِ زندان «هالبای» در نزدیکی شهر اسکیلستونا سوئد به دست دو زندانی حاکی است که هر دو زندانبان آزاد شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های سوئد، زندانبانان آسیبی ندیده اند و دو زندانی به پاسگاه پلیس اسکیلستونا منتقل شده‌اند.

تا لحظه تنظیم این خبر گزارشی از جزییات چگونگی آزادی زندانبانان منتشر نشده است.

مسئولان زندان می‌گویند دو زندانی ۲۴ و ۳۰ ساله پس از این گروگانگیری با تیغه‌های برنده در بخشی از سلول سنگر گرفته‌ و درخواست یک هلی‌کوپتر برای فرار از محل کرده‌ بودند.

آسوشیتدپرس با پوشش این خبر به نقل از روزنامه سوئدی «آفتونبلادت» اعلام کرد که زندانیان پیش‌تر گفته‌ بودند که حاضرند در ازای دریافت بیست پیتزای کباب برای توزیع بین زندانیان این بند یکی از نگهبانان را آزاد کنند.

اداره زندان‌های و خدمات مراقبتی در سوئد روز چهارشنبه با «خیلی خطرناک» توصیف کردن شرایط یادآور شده بود که زندانیان ساعات ابتدایی بعد از ظهر وارد اتاق نگهبانی یکی از بندها شدند و دوربین های کنترل و نظارتی را در آنجا پوشاندند.»

Per Karlsson/AP
استقرار ماموران پلیس در اطراف زندان محل گروگانگیریPer Karlsson/AP

به گزارش خبرگزاری سوئد دو زندانی که عامل اصلی گروگانگیری یاد شده هستند به دلیل ارتکاب به قتل محبوس بوده اند.

یک مسئول اداره زندان‌های سوئد نیز با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که زندانیانِ گروگانگیر به ارتکاب جرائم سنگین محکوم شده‌اند.

اسکیلستونا، شهری که گروگانگیری در یکی از زندان‌های حومه آن صورت گرفته در حدود ۱۲۰ کیلومتری غرب استکهلم ، پایتخت سوئد واقع شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید