Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سوئد؛ دانش‌آموز دبیرستانی دو معلم زن را به قتل رساند

پلیس سوئد
پلیس سوئد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس پلیس مالمو می‌گوید تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه این حمله با انگیزه‌های «نژادپرستی» یا «افراط گرایی مذهبی» صورت گرفته باشد در دست نیست.

آگهی

پلیس سوئد می‌گوید هنوز نتوانسته انگیزه اصلی حمله مرگبار روز دوشنبه در یکی از مدارس جنوب این کشور را که به کشته شدن دو معلم زن منجر شد، مشخص کند.

رئیس پلیس مالمو، شهری که حمله در آن روی داده روز سه شنبه اعلام کرد که سابقه‌ مجرمانه‌ یا پرونده تخلفی از دانش‌آموز مظنون به قتل دو معلم در یکی از دبیرستان‌های این کشور در دست نیست و انگیزه این اقدام نیز هنوز مشخص نشده است.

فرد مظنون که از سوی پلیس دستگیر شده، یک جوان ۱۸ ساله است که گفته می‌شود دو معلم زن دبیرستانی در مالمو را به قتل رسانده است.

به گفته مقامات پلیس در شهر مالمو، در زمان حمله حدود ۵۰ دانش آموز در مدرسه حضور داشتند اما به کسی آسیب نرسیده است.

رئیس پلیس مالمو می‌گوید تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه این حمله با انگیزه‌های «نژادپرستی» یا «افراط گرایی مذهبی» صورت گرفته باشد در دست نیست.

وی که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت در عین حال افزود: «در حال حاضر چیزی که به انگیزه‌های یاد شده شبیه باشد نشنیده‌ام اما شاید هنوز خیلی زود باشد که در مورد ماهیت و انگیزه‌های اصلی این حمله چیزی بگوییم.»

روزنامه سوئدی «آفتونبلادت» روز سه‌شنبه در گزارشی اعلام کرد که طبق شواهد موجود، دانش‌آموز مظنون با چاقو و تبر به معلمان زن حمله کرده است.

به نوشته این روزنامه در صورتی که اتهام مطرح علیه دانش‌آموز دبیرستانی دستگیر شده ثابت شود وی نخستین جوان ۱۸ ساله‌ای خواهد بود که در این کشور به زندان ابد محکوم خواهد شد.

نخست وزیر سوئد نیز روز سه‌شنبه در گفتگو با یک خبرگزاری داخلی در این کشور ضمن ابراز همدردی با خانواده و دوستان قربانیان اعلام کرد که با شنیدن خبر بسیار ناراحت و اندوهگین شده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار و آتش‌سوزی در سوئد؛ پلیس فرضیه خودروی بمب‌گذاری شده را مطرح کرد

گروگانگیری در زندان سوئد؛ زندانبانان آزاد شدند

نخست‌وزیر سوئد برای مهار خشونت و مقابله با باندهای تبهکار دست به دامن ارتش شد