ادامه درخشش کشتی‌گیران ایرانی در اسلو؛ یک طلا و ۳ نقره دیگر برای آزادکاران

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان اسلو ۲۰۲۱
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان اسلو ۲۰۲۱   -  کپی رایت  AP Photo

کشتی‌گیران ایرانی در ادامه رقابت‌های مسابقات قهرمانی جهان توانستند به درخشش خود ادامه دهند و به یک مدال طلا و ۳ نقره دیگر دست یابند.

آزادکاران ایران در چارچوب مسابقات اسلو ۲۰۲۱ در حالی روز دوشنبه را آغاز کردند که بخت رسیدن به ۴ مدال طلا را داشتند. علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و همچنین کامران قاسم‌پور در وزن ۹۲ کیلوگرم ۴ ورزشکار ایرانی بودند که در روز نخست مبارزه‌های خود توانسته بودند با شکست رقبای خود به دیدار پایانی راه یابند.

اما از این جمع این تنها کامران قاسم‌پور بود که موفق شد در فینال ماگمد قربانف، کشتی‌گیر روس را با نتیجه ۸-۴ شکست دهد و به مدال طلا دست یابد.

سه کشتی‌گیر دیگر ایرانی اما با شکست در مقابل رقبای خود به مدال نقره بسنده کردند. با این حساب کاروان کشتی آزاد ایران تاکنون توانسته در نمایشی کم‌نظیر به ۳ مدال طلا و ۳ مدال نقره دست یابد.

شب گذشته حسن یزدانی، نابغه کشتی ایران موفق شده بود بالاخره در مقابل دیوید تیلر آمریکایی پیروز شود و انتقام ۳ شکست پیشین در مقابل این کشتی‌گیر قدرتمند آمریکایی را بگیرد. تیلر آخرین بار در فینال المپیک توکیو توانسته بود در ثانیه‌های پایانی مبارزه و در حالی که از یزدانی عقب بود، حریف خود را شکست دهد و به مدال طلا دست یابد.

همچنین امیرحسین زارع، کشتی‌گیر جوان وزن ۱۲۰ کیلوگرم ایران یکشنبه شب موفق شده بود بعد از ۳۲ سال ایران را در سنگین وزن به مدال طلا برساند.

بعد از نتایج نه چندان مطلوب کاروان کشتی آزاد ایران در رقابت‌های المپیک، مسئولان این فدراسیون ورزشی با برکناری غلامرضا محمدی، پژمان درستکار را به عنوان سرمربی این تیم منصوب کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید