Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرکل با دفاع از دموکراسی و اتحاد از احزاب آلمان خواست بر اختلاف‌ها غلبه کنند

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان Copyright Jan Woitas/(c) dpa POOL
Copyright Jan Woitas/(c) dpa POOL
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنگلا مرکل روز یکشنبه از احزاب سیاسی آلمان خواست تا بر اختلاف‌های خود پس از انتخابات سراسری اخیر غلبه کنند زیرا مذاکرات دشوار برای تشکیل دولت جدید آغاز شده است.

آگهی

آنگلا مرکل روز یکشنبه از احزاب سیاسی آلمان خواست تا بر اختلاف‌های خود پس از انتخابات سراسری اخیر غلبه کنند زیرا مذاکرات دشوار برای تشکیل دولت جدید آغاز شده است.

صدراعظم آلمان که پس از ۱۶ سال از قدرت کنار می‌رود به مناسبت جشن‌های سالانه اتحاد مجدد شرق و غرب کشور در سال ۱۹۹۰ از آلمانی‌ها خواست تا از دموکراسی مقابل عوام فریبی دفاع کنند.

مرکل گفت که «دموکراسی به سادگی ایجاد نمی‌شود. ما باید برای آن کار کنیم، بارها و بارها، هر روز.»

وی همچنین هشدار داد که اتحاد آلمان «یک فرایند تمام شده نیست». وی خاطرنشان کرد که بسیاری از آلمانی‌ها در شرق مانند او احساس می‌کردند که مجبورند مدام توجیه کنند که آن‌ها نیز بخشی از کشور هستند.

مرکل سخنرانی سالروز اتحاد آلمان را در شهر هاله انجام داد و افزود: «گاهی نگران می‌شوم که با دستاوردهای دموکراسی برخوردی ساده‌انگارانه صورت گیرد.»

ما تفاوت‌هایی داریم اما نقاط مشترکی نیز داریم. آماده ملاقات با دیگران باشید، درباره دیگران کنجکاو باشید و ظرفیت تحمل تفاوت‌ها را داشته باشید. این درس ۳۱ سال وحدت آلمان است
آنگلا مرکل
صدراعظم آلمان

وی تاکید کرد: «ما تفاوت‌هایی داریم اما نقاط مشترکی نیز داریم. آماده ملاقات با دیگران باشید، درباره دیگران کنجکاو باشید و ظرفیت تحمل تفاوت‌ها را داشته باشید. این درس ۳۱ سال وحدت آلمان است.»

این نخستین اظهارات مرکل در رابطه با اوضاع سیاسی کنونی آلمان بود که مطرح کرد.

آلمان هفته گذشته انتخابات پارلمانی خود را در حالی برگزار کرد که اکنون برای تشکیل دولت به اتحاد سه حزب با برنامه‌های بسیار متفاوت نیاز است.

حزب سوسیال دموکرات با نامزدی اولاف شولتس موفق شد ۲۵.۷ درصد آرا را از آن خود کند. حزب دموکرات مسیحی ۲۴.۱ درصد آرا را کسب کرد و آرای حزب سبزهای آلمان نیز ۱۴.۸ درصد اعلام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکل و لاشت موفقیت اولاف شولتس در انتخابات سراسری آلمان را تبریک گفتند

حزب «سبزها» و حزب «دموکرات آزاد»؛ دو جناح سرنوشت‌ساز دولت آینده آلمان

آلمان راهبرد نوسازی صنعت دفاعی و امنیتی خود را با شتاب پیش می‌برد