ده‌ها هزار برزیلی خواستار استعفای ژائیر بولسونارو از مقام ریاست جمهوری شدند

ده‌ها هزار برزیلی خواستار استعفای ژائیر بولسونارو از مقام ریاست جمهوری شدند
Copyright frame
Copyright frame
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواداران بولسونارو حدود یک ماه پیش توانسته بودند تظاهراتی بسیار بزرگ‌تر از راهپیمایی مخالفان وی برگزار کنند.

آگهی

ده‌ها هزار نفر از شهروندان برزیلی روز شنبه با برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور، مخالفت خود با ادامه ریاست جمهوری ژائیر بولسونارو را اعلام کرده و خواستاز استعفای وی شدند.

بزرگ‌ترین گردهمآیی‌های اعتراضی در ریو دو ژانیرو، سائو پائولو و برازیلیا و به دعوت انجمن «بولسونارو برو بیرون»، احزاب چپ‌گرا و اتحادیه‌های کارگری برگزار شد.

مخالفان رئیس جمهوری راست‌گرای افراطی برزیل به مدیریت بد وضعیت اقتصادی، افزایش هزینه‌های زندگی و به‌ویژه برخورد ناموجه بولسونارو با بیماری کووید-۱۹ اعتراض دارند. برزیل یکی از رکوردداران موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان است.

انتخابات ریاست جمهوری برزیل سال آینده برگزار می‌شود. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها نشانگر آن است که تنها ۲۶ درصد شهروندان به ژائیر بولسونارو رای می‌دهند. در مقابل، ۴۴ درصد شهروندان از قصد خود برای برگزیدن لولا داسیلوا، رئیس جمهوری چپ‌گرای پیشین خبر داده اند.

با وجود نتایج این نظرسنجی، هواداران بولسونارو حدود یک ماه پیش توانستند تظاهراتی بسیار بزرگ‌تر از راهپیمایی مخالفان وی برگزار کنند. طرفداران رئیس جمهوری برزیل روز هفتم سپتامبر موفق شدند ۱۲۵هزار نفر را تنها در دو شهر برازیلیا و سائو پائولو به خیابان‌ها بیاورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بولسونارو از کاخ ریاست جمهوری تا زندانی در برزیل؟

انتخابات ریاست جمهوری برزیل: لولا با پیروزی «مویرگی» بر بولسونارو به قدرت بازگشت

پلیس برزیل منزل مسکونی رئیس جمهوری سابق را به ظن جعل گواهی‌های واکسن کرونا تفتیش کرد