Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناسا حرکت «گوی‌های آتشین» بر فراز آسمان ایالات متحده را تایید کرد

عکس تزئینی از یک شهاب سنگ
عکس تزئینی از یک شهاب سنگ Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق گفته انجمن شهاب سنگ آمریکا، «گوی‌های آتشین» شهاب‌های «فوق‌العاده درخشان» هستند که در آسمان شب روشن‌تر از سیاره زهره دیده می‌شوند.

آگهی

گزارش‌های مبنی در مشاهده دست‌کم پنج «گوی آتشین» هفته گذشته در سراسر آمریکا پخش شد و در نهایت ناسا در یک مطلب فیس‌بوکی گفت که «گزارش‌های زیادی» را از مشاهده گوی‌های آتشین دریافت کرده است. این اتفاق جمعه شب هفته گذشته رخ داد.

تصاویر یک «گوی آتشین» که با سرعت بیش از ۳۲ هزار مایل بر ساعت (۵۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت) بر فراز آسمان ایالات متحده حرکت می‌کرد از سوی ناسا تایید شده است.

به گفه دیده‌بان شهاب‌سنگی ناسا، بیش از ۸۰ نفر این «گوی آتشین» را در حالی که از سواحل کارولینای شمالی عبور می‌کرد مشاهده کرده‌اند.

ناسا درباره این «گوی آتشین» گفت: «تجزیه و تحلیل گزارش‌ها نشان می‌دهد که شهاب سنگ، ساحل کارولینای شمالی را رد و به سمت شمال شرقی حرکت کرد و پس از طی ۲۶ مایل بر فراز جو زمین در آسمان شهر مورهد متلاشی شد.» این شهاب سنگ در ارتفاع ۲۸ مایلی (۴۵ کیلومتری) از آسمان این شهر قرار داشت.

از سوی دیگر انجمن شهاب سنگ ایالات متحده می‌گوید که ۱۵۱ گزارش دیگر درباره مشاهده «گوی آتشین» در مریلند، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی و ویرجینیا در همان شب دریافت کرده است.

ناسا همچنین ویدئویی از این رویداد را منتشر کرده است.

با این حال ناسا توضیح نداده است که آیا تنها یک شهاب سنگ در آن شب مشاهده شده است یا شهاب سنگ شناسایی شده به چندین گلوله‌ آتشین کوچکتر تقسیم شده است.

طبق گفته انجمن شهاب سنگ آمریکا، «گوی‌های آتشین» شهاب‌های «فوق‌العاده درخشان» هستند که  در آسمان شب روشن‌تر از سیاره زهره دیده می‌شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف شهاب سنگی قدیمی‌تر از کره زمین؛ اعلام نتایج بررسی جرم آسمانی یافت شده در صحرای آفریقا

شمارش معکوس تا بارش شهاب سنگی سال ۲۰۲۰

ناسا تکه شهاب سنگ مریخی را پس از ۶۰۰ هزار سال به سطح سیاره بازمی‌گرداند