Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس آلمان ۴ نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به یک کنیسه دستگیر کرد

ماموران پلیس آلمان در برابر کنیسه هاگن
ماموران پلیس آلمان در برابر کنیسه هاگن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مقامات امنیتی آلمان بازداشت‌شدگان که یکی از آنها نوجوانی ۱۶ ساله است قصد داشتند با مواد منفجره به این کنیسه حمله کنند. چند رسانه آلمانی گزارش داده‌اند که مظنون ۱۶ ساله‌ اهل سوریه است.

آگهی

مسئولان امنیتی آلمان روز پنجشنبه اعلام کردند که چهار نفر را به ظن برنامه‌ریزی برای حمله به کنیسه‌ای در شهر هاگن در غرب این کشور بازداشت کردند.

به گفته مقامات امنیتی آلمان بازداشت‌شدگان که یکی از آنها نوجوانی ۱۶ ساله است قصد داشتند با مواد منفجره به این کنیسه حمله کنند. این افراد در روز یوم کیپور، جشن مذهبی یهودیان و مقدس‌ترین روز در گاهشمار عبری دستگیر شدند.

پلیس آلمان بعدازظهر چهارشنبه به دنبال دریافت گزارش‌هایی از احتمال حمله به کنیسه هاگن در محل مستقر شد. بنا به گزارش‌ها ماموران پلیس صبح روز پنجشنبه همچنان در اطراف کنیسه هاگن حضور داشتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پلیس آلمان پیش از بازداشت مظنونان چند واحد مسکونی در هاگن را تفتیش کرده بود. حمله فردی با گرایش راست افراطی به کنیسه‌ای در شهر هاله در نزدیکی لایپزیگ دو سال پیش دو کشته بر جای گذاشت. حمله دو سال پیش که همزمان با روز یوم کیپور روی داد یکی از جدی‌ترین حملات علیه یهودیان در خاک آلمان پس از جنگ جهانی دوم بود.

چند رسانه آلمانی گزارش داده‌اند که مظنون ۱۶ ساله‌ای که در بازداشت پلیس به سر می‌برد اهل سوریه است. بنا به همین گزارش‌ها این نوجوان صبح پنجشنبه در ایستگاه قطار هاگن بازداشت شد. سه نفر از نزدیکان او نیز در منزلشان دستگیر شدند.

به گزارش رسانه‌های آلمان، پلیس از طریق دستگاه اطلاعاتی یک کشور خارجی در جریان احتمال حمله به کنیسه هاگن قرار گرفت. مظنون ۱۶ ساله‌ در یکی از اتاق‌های مجازی گفتگو که از سوی دستگاه اطلاعاتی این کشور خارجی رصد می‌شد از برنامه خود برای حمله به کنیسه هاگن سخن گفته بود.

شهر ۱۸۰ هزار نفری هاگن در ایالت نوردراین-وستفالن واقع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به کنیسه خیابان کوپرنیک در پاریس؛ حسن دیاب به حبس ابد محکوم شد

گروگان‌‌گیری در درسدنِ آلمان با مداخله پلیس پایان یافت

مظنون حمله مرگبار به کنیسه یهودیان در سن‌دیگو بازداشت شد