فیلم رنگی آخرین گرگ تاسمانی در هشتاد و پنجمین سالمرگش منتشر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصاویر جدید و رنگی از آخرین گرگ تاسمانی روز سه‌شنبه در هشتاد و پنجمین سالگرد تلف شدن این جانور و منقرض شدن نسلش، منتشر شد.
تصاویر جدید و رنگی از آخرین گرگ تاسمانی روز سه‌شنبه در هشتاد و پنجمین سالگرد تلف شدن این جانور و منقرض شدن نسلش، منتشر شد.   -   کپی رایت  AP Photo

تصاویر جدید و رنگی از آخرین گرگ تاسمانی روز سه‌شنبه در هشتاد و پنجمین سالگرد تلف شدن این جانور و منقرض شدن نسلش، منتشر شد. گرگ تاسمانی عموماً با نام «ببر تاسمانی» نیز شناخته می‌شود.

این گرگ تاسمانی که بنیامین نامگذاری شده بود، رسماً آخرین قلاده از این‌گونه جانوری است تا مرگش در اسارت در باغ وحشی در جزیره تاسمانی استرالیا به سر می‌برد.

فیلم منتشر شده در ماه دسامبر سال ۱۹۳۳ توسط جانورشناسی به نام دیوید فلی ضبط شده است.

بنیاد آرشیو ملی فیلم و صدای استرالیا با همکاری ساموئل فرانسوا اشتاینگر، متخصص رنگ‌آمیزی فیلم‌های قدیمی فرانسوی همکاری کرد تا تصاویر تاثیرگذار بنیامین را احیا کند.

در فیلم، بنیامین در محوطه باغ‌وحش دیده می‌شود که راه می‌رود، در زیر آفتاب دراز کشیده، خمیازه می‌کشد، خود را می‌خاراند و هوا را بو می‌کند.

نوار نگاتیو ۳۵ میلیمتری این فیلم در شرایط خوبی قرار داشت. با این حال بازسازی و رنگ‌آمیزی تصاویر حدود ۲۰۰ ساعت زمان برده است.

بنیامین که در سال ۱۹۳۵ نیز فیلمبرداری شد روز هفتم سپتامبر ۱۹۳۶ درگذشت.

گونه گرگ‌های تاسمانی که بزرگترین جاندار گوشتخوار از نوع کیسه‌داران بود عملا در دهه ۱۹۳۰ منقرض شد.