Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هتریک قهرمانیِ زهرا نعمتی در پارالمپیک و به میدان رفتن تکواندوکار زن افغان در توکیو

زهرا نعمتی سومین طلای خود را در بازی‌های پارالمپیک دریافت کرد و زکیه خدادادی، تکواندوکار زن افغان در توکیو به میدان رفت
زهرا نعمتی سومین طلای خود را در بازی‌های پارالمپیک دریافت کرد و زکیه خدادادی، تکواندوکار زن افغان در توکیو به میدان رفت Copyright ای پی و خبرگزاری مهر
Copyright ای پی و خبرگزاری مهر
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در روزی که زهرا نعمتی سومین مدل طلای خود را در بازی‌های پارالمپیک دریافت کرد زکیه خدادادی، ورزشکار زن افغان نیز که گمانه‌زنی‌هایی در باره احتمال از دست رفتن بخت حضور وی در توکیو مطرح شده بود سرانجام در رقابت‌های تکواندو بخش زنان به میدان رفت.

آگهی

زهرا نعمتی کماندار تیم ملی ایران با قهرمانی در بازی‌های پارالمپیک توکیو نهمین مدال طلا را به کاروان ورزشی کشورش هدیه کرد.

این بانوی تیرانداز ایرانی که پیش از این دو بار در بازی‌های پارالمپیک به مدال طلا دست یافته بود روز پنجشنبه در فینال مسابقات ریکو انفرادی با غلبه بر وینچنزا حریفی از کشور ایتالیا هتریک قهرمانی در این بازی‌ها را جشن گرفت.

خانم نعمتی پیش‌تر در پارک تیراندازی یومنوشمیایِ شهر توکیو موفق شده بود با غلبه بر پویمندو، حریف یونانوی خود در مرحله نیمه نهایی جواز حضور در مسابقه فینال را دریافت کند.

زهرا نعمتی که با کسب سومین مدل طلا یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایرانی در بازی‌های پارالمپیک محسوب می‌شود قرار است روز شنبه به همراه غلامرضا رحیمی، دیگر کماندار تیم ملی ایران در رقابت‌های مختلط ریکو با حریفان مسابقه دهد.

تکواندوکار زن افغان بخت حضور در بازی‌های پارالمپیک را بدست آورد

زکیه خدادادی، ورزشکار زن افغان که پس از تسلط طالبان بر افغانستان گمانه‌زنی‌هایی در باره احتمال از دست رفتن بخت حضور وی در بازی‌های پارالمپیک توکیو مطرح شده بود سرانجام پس از ورود به توکیو در رقابت‌های تکواندو بخش زنان به میدان رفت.

خانم خدادادی که به صورت مادرزاد از ناحیه دست چپ دچار معلولیت است و از بدو تولد تنها با یک دست زندگی می‌کند مبارزه نخست خود را در مسابقات دسته ۴۴ تا ۴۹ کیلوگرم با نتیجه ۱۲ به ۱۷ مقابل حریفی از ازبکستان از دست داد و در مسابقه دوم نیز که در گروه بازنده‌ها برگزار شد با نتیجه ۳۴ به ۴۸ مقابل حریفی از اوکراین شکست خورد.

زکیه خدادادی به همراه حسین رسولی دو ورزشکار افغان هستند که در بازی‌های پارالمپیک شرکت کرده است.

AP Photo
زکیه خدادادی، تکواندوکار زن افغانAP Photo

حسین رسولی دیگر ورزشکار افغان حاضر در این بازی‌ها که بر اثر انفجار دچار نقص عضو در ناحیه دست چپ شده روز سه شنبه در مسابقات پرش طول شرکت کرد اما در میان حریفان در رتبه آخر قرار گرفت.

آقای رسولی یک دونده سرعت است اما به دلیل دیر رسیدن به بازی‌های پارالمپیک در توکیو نتوانست در مساببه دوی صد متر شرکت کند.

این دو ورزشکار افغان پیش‌تر با فرار از کابل خود را به پاریس رسانده و از آنجا راهی توکیو شده بودند؛ به همین دلیل هر دو چند روز پس از مراسم افتتاحیه بازی‌ها به پایتخت ژاپن رسیدند.

مراسم اختامیه بازی‌های پارالمپیک قرار است روز یکشنبه در شهر توکیو با حضور ورزشکاران و میهمانان دعوت شده از شوی کمیته برگزاری این بازی‌ها برگزار شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخشش زنان ایران در مسابقات پارالمپیک توکیو؛ متقیان و جوانمردی دو مدال طلا کسب کردند

امیر خسروانی چهارمین مدال طلای ایران در بازی‌های پارالمپیک را کسب کرد

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند