Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کاهش تعداد بستری‌‌ها؛ شمار مبتلایان به کرونا در ایران از مرز ۵ میلیون نفر گذشت

بیمارستان شهدای تجریش تهران
بیمارستان شهدای تجریش تهران Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که با شناسایی ۳۳ هزار و ۱۷۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته مجموع شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران به ۵ میلیون و ۲۵ هزار و ۲۳۳ نفر رسید.

آگهی

وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که با شناسایی ۳۳ هزار و ۱۷۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته مجموع شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران به ۵ میلیون و ۲۵ هزار و ۲۳۳ نفر رسید.

ایران از نظر مجموع بیماران شناسایی شده پایین‌تر از آرژانتین و بالاتر از کلمبیا در جایگاه نهم در میان کشورهای جهان قرار دارد. بیماران شناسایی شده در ایران بر اساس انجام ۲۹ میلیون و ۶ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ صورت گرفته است. سرانه این میزان آزمایش در میان هر یک میلیون نفر، ایران را در مقایسه با کشورهای جهان در رتبه ۱۱۶ قرار داده است. بر همین اساس، برخی کارشناسان تعداد بیماران شناسایی در ایران را بسیار پایین‌تر از میزان واقعی آن می‌دانند.

گزارش روز چهارشنبه وزارت بهداشت ایران همچنین حاکیست که در شبانه روز گذشته ۵۹۹ بیمار دیگر جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۸ هزار و ۳۹۳ نفر رسیده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر پایه این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۳۵۷ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های ایران بستری شده‌اند و تعداد افرادی که به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند به ۷ هزار و ۸۶۰ نفر بالغ شده است.

این در حالی است که تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه ۷ هزار و ۸۷۹ نفر بود. افزون بر کاهش تعداد بیماران بدحال، شمار افراد بستری شده هم در مقایسه با روز سه‌شنبه ۳۱۰ نفر کمتر شده است.

ایران همچنین پس از آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا دارای بیشترین تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه است و از نظر مجموع مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه ۱۳ جهان قرار دارد.

وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶۶ هزار و ۲۴۱ دُز واکسن کووید-۱۹ در این کشور تزریق شده است. تاکنون ۱۹ میلیون و ۹ هزار و ۶۲۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۹ میلیون و ۵۸ هزار و ۲۰۴ نفر(۱۰.۶ درصد جمعیت) نیز دُز دوم این واکسن را در ایران دریافت کرده‌اند.

در همین حال، رضا زبیب، دستیار وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از واردات ۵ میلیون دُز واکسن در روز پنجشنبه(فردا) خبر داد. ایران تا کنون ۲۸ میلیون دُز واکسن کرونا وارد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان کرونا در هفته گذشته؛ مجموع مبتلایان در ایران از کلمبیا پیشی گرفت

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد

شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه بسیار جهش یافته ویروس کرونا در کانادا