Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش ۱۰ درصدی جانباختگان کرونا در هفته گذشته؛ مجموع مبتلایان در ایران از کلمبیا پیشی گرفت

بهشت زهرایِ تهران
بهشت زهرایِ تهران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایران با وجود آن که از نظر نسبت انجام آزمایش تشخیص کرونا به ازای هر یک میلیون نفر در رتبه ۱۱۶ جهان قرار دارد ولی روز یکشنبه بر پایه مجموع بیماران شناسایی شده با سبقت از کلمبیا به رده نهم جهان صعود کرد.

آگهی

وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱ هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده که از این میان سه هزار و ۶۱۴ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند.

این در حالی بود که این وزارتخانه روز شنبه از شناسایی ۲۶ هزار و ۳۴ مبتلای جدید و بستری شدن ۴ هزار و ۲ نفر از آنها خبر داده بود.

بر پایه این گزارش، در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸۱ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ جان خود را در ایران از دست داده‌اند که در مقایسه با ۶۱۴ نفر گزارش شده در روز شنبه پایین‌تر بود. تاکنون در مجموع ۱۰۶ هزار و ۴۸۲ نفر در ایران به دلیل مبتلا شده به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. رسید. به کرونا شناسایی شدند و متاسفانه ۶۱۴ بیمار جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

همچنین با ورود ۳۲ بیماری جدید به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران، تعداد بیماران دارای شرایط حاد بیماری کووید-۱۹ به ۷ هزار و ۸۷۷ افزایش یافت.

تا کنون بر پایه معیارهای تشخیص کشورها دست‌کم ۲۱۶.۸ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۴ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۹۶۴ نفر نفر از آنها در ایران شناسایی شده‌اند. ایران با وجود آن که از نظر نسبت انجام آزمایش تشخیص کرونا به ازای هر یک میلیون نفر در رتبه ۱۱۶ جهان قرار دارد ولی روز یکشنبه بر پایه مجموع بیماران شناسایی شده با سبقت از کلمبیا به رده نهم جهان صعود کرد.

ایران همچنین پس از آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا دارای بیشترین تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه است و از نظر مجموع مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه ۱۳ جهان قرار دارد. بیماری کووید-۱۹ تا کنون جان بیش از ۴.۵ میلیون نفر را در سراسر جهان گرفته که ۱۰۶ هزار و ۴۸۲ نفر از آنها توسط ایران گزارش شده است.

وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرد که در فاصله ۲۹ مرداد ماه تا چهارم شهریور ماه گذشته که همزمان با هفته ۷۹ همه‌گیری کرونا در این کشور بوده، تعداد بیماران سرپایی که نتیجه آزمایش آنها مثبت بوده به ۲۱۲ هزار و ۳۰۹ نفر رسیده است. همچنین تعداد موارد بستری جدید طی این مدت ۳۳ هزار و ۹۰ نفر بوده و فوتی‌های جدید نیز چهار هزار و ۴۵۳ تَن بوده است. بر این اساس کاهش ۹ درصدی در موارد سرپایی مثبت ۹ درصد و تعداد بیماران بستری شده ۰.۷ درصد کاهش یافته ولی تعداد فوت‌شدگان در مقایسه با هفته ۷۸ همه‌گیری کرونا ۱۰.۴ درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر ۳۰۶ شهر ایران از نظر شدت همه‌گیری کرونا در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی و ۳۲ شهر در وضعیت زرد قرار دارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۱۸ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۴۵ نفر(حدود ۲۱ درصد جمعیت کشور) دُز اول واکسن کرونا و ۷ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۸۸۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند.

تا کنون ۳۳.۲ درصد از جمعیت جهان دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش تعداد بستری‌‌ها؛ شمار مبتلایان به کرونا در ایران از مرز ۵ میلیون نفر گذشت

دانشمندان: واکسن‌های فایزر و مدرنا در برابر گونه دلتا ۶۶ درصد کارایی دارند

تأیید نهایی و کامل واکسن ضد کووید-۱۹ فایزر به چه معناست؟