Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سیل در ایالت تنسی آمریکا، دست‌کم ۲۲ قربانی گرفت

سیل در تنسی آمریکا ۲۰۲۱
سیل در تنسی آمریکا ۲۰۲۱ Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرعت بالا آمدن آب برخی را غافلگیر کرده و اکنون جستجوی خانه‌به‌خانه برای یافتن مفقودشدگان که شماری از آنان کودکان هستند، ادامه دارد.

آگهی

مقامات ایالت تنسی اعلام کردند جاری شدن سیل مرگبار در این ایالت دست‌کم ۲۲ کشته برجا گذاشته است، در حالی که حدود ۲۰ تن دیگر نیز ناپدید شده‌اند که نیمی از آنها کودکان هستند.

توفان و سیلابی که با حجم بارش بی‌سابقهٔ ۳۸ سانتی‌متر در ۲۴ ساعت، روز شنبه این ایالت جنوبی آمریکا را در نوردید به بسیاری از پل‌ها و جاده‌های آن آسیب جدی رساند و همچنین سبب قطع گسترده برق شد.

مقامات محلی اعلام کردند سرعت بالا آمدن آب برخی را غافلگیر کرده و اکنون جستجوی خانه‌به‌خانه برای یافتن مفقودشدگان که شماری از آنان کودکان هستند ادامه دارد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در ابتدای نشست مطبوعاتی روز گذشته خود به بازماندگان قربانیان سیل تنسی تسلیت گفت و افزود که با فرماندار این ایالت گفتگو کرده تا هرگونه کمک مورد نیاز این ایالت را از سوی دولت تأمین شود.

پژوهش‌های‌ هواشناسی دولت آمریکا نشان داده است که تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت انسانی احتمال بارش‌های شدید ناگهانی را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار جان‌باختگان سیل در شمال ترکیه به ۷۷ نفر افزایش یافت

سیل در آلمان؛ تحقیقات قضایی علیه مقامات محلی به دلیل سهل انگاری آغاز شد

نجات یک زن سیل‌زده پس از ۱۵ ساعت سرگردانی روی خودروی واژگون‌شده در آمریکا