سیل در ایالت تنسی آمریکا، دست‌کم ۲۲ قربانی گرفت

سیل در تنسی آمریکا ۲۰۲۱
سیل در تنسی آمریکا ۲۰۲۱   -  Copyright  آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی

سرعت بالا آمدن آب برخی را غافلگیر کرده و اکنون جستجوی خانه‌به‌خانه برای یافتن مفقودشدگان که شماری از آنان کودکان هستند، ادامه دارد.

مقامات ایالت تنسی اعلام کردند جاری شدن سیل مرگبار در این ایالت دست‌کم ۲۲ کشته برجا گذاشته است، در حالی که حدود ۲۰ تن دیگر نیز ناپدید شده‌اند که نیمی از آنها کودکان هستند.

توفان و سیلابی که با حجم بارش بی‌سابقهٔ ۳۸ سانتی‌متر در ۲۴ ساعت، روز شنبه این ایالت جنوبی آمریکا را در نوردید به بسیاری از پل‌ها و جاده‌های آن آسیب جدی رساند و همچنین سبب قطع گسترده برق شد.

مقامات محلی اعلام کردند سرعت بالا آمدن آب برخی را غافلگیر کرده و اکنون جستجوی خانه‌به‌خانه برای یافتن مفقودشدگان که شماری از آنان کودکان هستند ادامه دارد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در ابتدای نشست مطبوعاتی روز گذشته خود به بازماندگان قربانیان سیل تنسی تسلیت گفت و افزود که با فرماندار این ایالت گفتگو کرده تا هرگونه کمک مورد نیاز این ایالت را از سوی دولت تأمین شود.

پژوهش‌های‌ هواشناسی دولت آمریکا نشان داده است که تغییرات اقلیمی ناشی از فعالیت انسانی احتمال بارش‌های شدید ناگهانی را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

گرمایش و تغییرات آب و هوایی