Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

طوفان گریس در مکزیک جان دست‌کم ۸ نفر را گرفت

طوفان گریس در مکزیک
طوفان گریس در مکزیک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شدت طوفان به حدی بوده که چندین درخت را از ریشه خارج کرده و جاری شدن سیل در شهرها موجب تبدیل شدن خیابان‌ها به رودخانه‌ای از گل و لای شده است. سرعت حرکت این طوفان ۲۰۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است.

آگهی

فرماندار ایالت وراکروز مکزیک می‌گوید در پی وقوع طوفان گریس در این منطقه از سواحل مکزیک، دست‌کم هشت نفر از جمله چندین کودک جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالیست که در همین حال سه نفر دیگر نیز در اثر رانش زمین و جاری شدن سیل در این منطقه از کشور مکزیک ناپدید شده‌اند و اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست. در حال حاضر برق حدود ۳۳۰ هزار مشترک در مکزیک قطع شده است.

این طوفان که روز پنجشنبه یک بار از شبه جزیره یوکاتان گذشته و از شدت آن کاسته شده بود، بار دیگر اواخر روز جمعه در خلیج مکزیک قدرت گرفت و با شدت به سواحل این کشور رسید.

مقام‌های محلی در ایالت وراکروز مکزیک می‌گویند طوفان باعث طغیان رودخانه‌ها و رانش زمین در برخی از مناطق شده و مردم ناچاره شده‌اند تا برخی از مناطق را تخلیه کنند.

همچنین شدت طوفان به حدی بوده که چندین درخت را از ریشه خارج کرده و جاری شدن سیل در شهرها موجب تبدیل شدن خیابان‌ها به رودخانه‌ای از گل و لای شده است. سرعت حرکت این طوفان ۲۰۰ کیلومتر در ساعت تخمین زده شده است.

مقامات محلی هشدار داده‌اند که امکان تدوام طوفان و همچنین بارش شدید باران و جاری شدن سیل در مناطق مختلف ایالت وراکروز مکزیک همچنان وجود دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر هوایی از محل خروج یک قطار باری از مسیر خط آهن در مکزیک

فرو ریختن پل مترو روی خیابانی در مکزیک ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت

معترضان مکزیکی: آب ما را به ایالات متحده روان نکنید