Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخستین سفر نخست وزیر اسرائیل به آمریکا؛ ایران از محورهای مهم مذاکرات بایدن و بنت خواهد بود

دیدار و گفتگوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید
دیدار و گفتگوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه هفته آینده (۲۶ اوت) برای نخستین بار از نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید استقبال خواهد کرد.

آگهی

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه هفته آینده (۲۶ اوت) برای نخستین بار از نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید استقبال خواهد کرد.

بر اساس بیانیه جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید که روز چهارشنبه ۱۸ اوت (۲۶ مرداد) منتشر شده است، رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسرائیل در این دیدار در خصوص مسائل مهم مربوط به امنیت منطقه‌ و جهان از جمله ایران گفتگو خواهند کرد.

خانم ساکی همچنین سفر نفتالی بنت به واشنگتن را نشانه «تعهد تزلزل‌ناپذیر» آمریکا در قبال امنیت اسرائیل عنوان کرد.

برخی صاحب نظران سیاسی بر این نظرند که تقویت روابط اسرائیل و آمریکا برای دولت نفتالی بنت اهمیت زیادی دارد. از همین رو دفتر نخست وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای با مهم دانستن سفر آقای بنت به واشنگتن، اعلام کرد که نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور آمریکا در دیدار هفته آینده شان در خصوص مجموعه‌ای از مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی از جمله برنامه هسته‌ای ایران گفتگو خواهند کرد.

اسرائیل همواره به دنبال مهار برنامه هسته‌ای ایران به عنوان یکی از دغدغه هایش بوده است. آقای بنت روز چهارشنبه گفته بود که رهبران اسرائیل و آمریکا در مورد چگونگی جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته ای بحث خواهند کرد.

کاخ سفید همچنین در بیانیه خود تاکید کرده است که دیدار نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور آمریکا فرصتی برای رهبران دو کشور خواهد بود تا در مورد تلاش‌ها برای پیشبرد صلح، امنیت و رفاه اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها گفتگو کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود این دفتر نخست وزیر اسرائیل در بیانیه خود هیچ اشاره‌ای به طرح موضوع فلسطین در دیدار نفتالی بنت و جو بایدن نکرده است.

آقای بنت پس از آنکه پارلمان اسرائیل در اواسط ماه ژوئن با اکثریتی ضعیف او را به عنوان نخست وزیر انتخاب کرد به ۱۲ سال نخست‌وزیری بنیامین نتانیاهو پایان داد.

آقای نتانیاهو در زمان نخست وزیری خود بارها به واشنگتن سفر کرده بود و رابطه نزدیکی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لاپید در مسکو: اسرائیل از خود در برابر ایران در سوریه دفاع می‌کند

نفتالی بنت: هرکسی بخواهد به امنیت ما ضربه‌ای وارد کند، بهای سنگینی خواهد پرداخت

واکنش اسرائیل به تهدید ایران در خصوص «محوکننده‌ بودن» جنگ احتمالی با حزب‌الله؛ میانجی‌ها هشدار دادند