نفتالی بنت: هرکسی بخواهد به امنیت ما ضربه‌ای وارد کند، بهای سنگینی خواهد پرداخت

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نفتالی بنت تایید کرد که در پاسخ به راکت‌هایی که از خاک لبنان به سمت اسرائيل شلیک شده، تل آویو هم چندین موشک به لبنان پرتاب کرده است.

نخست وزیر اسرائيل می‌گوید تل آویو به هر کسی که بخواهد به امنیت اسرائيل ضربه بزند پاسخ دردناکی خواهد داد.

آگهی

بعد از پرتاب چندین راکت از جنوب لبنان به سمت اسرائيل نفتالی بنت روز سه‌شنبه ۲۰ ژوئيه در یک نشست خبری با بیان اینکه اسرائيل در پاسخ چندین موشک به سمت لبنان شلیک کرده است تاکید کرد که تل آویو چنین حملاتی را بی پاسخ نمی‌گذارد.

اظهارات نخست وزیر اسرائيل پس از آن صورت می‌گیرد که شب گذشته طرفین چندین راکت به سمت یکدیگر پرتاب کردند.

اسرائيل تایید کرده که سه فروند راکت به سمت اسرائيل شلیک شده که یکی از آنها در هوا منهدم شده و دو مورد دیگر به مناطقی در نزدیکی ساحل برخورد کرده‌اند. این حمله البته تلفات و همچنین مصدومی بر جای نگذاشته است.

در همین زمینه بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائيل هم در چندین توییت، لبنان را مسئول و عامل این حملات راکتی دانست. آقای گانتز در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «دولت لبنان مسئول است چرا که به تروریست‌ها اجازه می‌دهد در خاک این کشور فعالیت کنند.»

او همچنین در ادامه افزود: «اسرائيل علیه هر تهدیدی که ضد حکومت و شهروندانش باشد اقدام می‌کند و در زمان و مکان مناسب با توجه به منافعش پاسخ خواهد داد.»

آقای گانتز همچنین با اشاره به بی‌ثباتی‌های سیاسی در لبنان از جامعه جهانی خواست که تلاش کنند تا ثبات به این کشور بازگردد.

ارتش اسرائيل بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که دو راکت به مناطقی از اسرائيل اصابت کرده است. ساعاتی پس از آن، این نهاد نظامی در بیانیه دیگری اعلام کرد که در پاسخ دو راکت به سمت لبنان شلیک کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین سفر نخست وزیر اسرائیل به آمریکا؛ ایران از محورهای مهم مذاکرات بایدن و بنت خواهد بود

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد

رأی به ثبت ویرانه‌های اریحا به عنوان یک اثر باستانی فلسطین در فهرست میراث جهانی