شمار قربانیان کرونا در ایران از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت
شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

بر اساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت ایران شمار قربانیان ویروس مرگبار کرونا در این کشور از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت.

بر اساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت ایران در روز پنجشنبه، ۱۹ اوت/ ۲۸ مرداد، شمار قربانیان ویروس مرگبار کرونا در این کشور از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

وزارت بهداشت ایران از جان باختن ۵۶۴ فرد مبتلا به کووید-۱۹ در شبانه‌روز گذشته خبر داد، آماری که نشان می‌دهد شمار جان‌باختگان ناشی از این بیماری در ایران از صد هزار نفر گذشته است.

با این حال برخی مقام های وزارت بهداشت ایران پیش‌بینی کرده‌اند که شمار فوتی‌ها بر اثر ابتلا به کرونا در ایران تا سه هفته آینده صعودی باشد.

همچنین بر اساس گزارش وزارت بهداشت ایران همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ هزار و ۲۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور شناسایی شده‌اند. به این ترتیب تعداد کل موارد رسمی ابتلا به کرونا از ابتدا تاکنون به ۴ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۶۸۳ نفر رسیده است.

پیشتر ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت ایران گفته بود که تخمین زده می‌شود تا حدود ۲۲۰ هزار نفر از مردم روزانه به کرونا مبتلا می‌شوند. آقای حریرچی این تخمین را با توجه به افرادی مطرح کرده بود که تست کرونا نمی‌دهند.

بر اساس آمار رسمی در این روزها به طور میانگین حدود ۴۰ هزار ابتلای جدید به کرونا گزارش می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر وزارت بهداشت ایران اعلام کرده است تاکنون ۱۶ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۲۵۲ نفر دُز نخست واکسن کرونا و ۵ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۴۲۳ نفر نیز دُز دوم این واکسن را تزریق کرده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات با ارائه گزارشی به وزارت بهداشت ایران از میزان بستری‌ها و فوتی‌های کرونا در این کشور پس از تزریق واکسن، گفت که برخی شاخص‌ها نسبت به آمارهای اعلام شده از سوی برخی از کشورهای به مراتب بالاتر است.

همچنان ۳۵۹ شهر ایران در وضعیت قرمز و ۵۹ شهر دیگر در وضعیت نارنجی قرار دارند و تنها در ۳۰ شهر این کشور وضعیت زرد اعلام شده است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

کووید-۱۹