Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تعطیلی کوتاه مدت همزمان با اوج گرفتن کرونا در ایران اعلام شد

اعلام تعطیلی کوتاه مدت در ایران
اعلام تعطیلی کوتاه مدت در ایران Copyright ATTA KENARE/AFP
Copyright ATTA KENARE/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد که از تاریخ ۲۵ تا ۳۰ مرداد تعطیل است.

آگهی

ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد که کشور از تاریخ ۲۵ تا ۳۰ مرداد تعطیل است. این در حالی است که تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ مرداد به دلیل تاسوعا و عاشورا تعطیل رسمی است.

طبق تصمیم جدید ستاد کرونا همچنین قرار است ممنوعیت تردد از فردا ۲۴ مرداد ساعت ۱۲ ظهر اعمال شود و تا نیمه شب جمعه پنج شهریور ادامه پیدا کند. علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «بر اساس این تصمیم تمام مجوزهایی که تاکنون برای تردد صادر شده، لغو می‌شود.»

آقای رئیسی تاکید کرد که جز موارد استثنا مانند آمبولانس‌ها و کامیون حمل غذا و … تردد دیگری نباید صورت گیرد. وی افزود: «این منع تردد سراسری و بین استانی خواهد بود.»

وی درباره تعطیلی ۲۵ تا ۳۰ مرداد گفت که این تعطیلی شامل اصناف، ادارات، بانک‌ها به جز اصناف ضروری می‌شود. وی افزود: «در رعایت پروتکل‌ها نیز سختگیری خواهد شد و مماشاتی صورت نخواهد گرفت.»

با توجه به تعطیلی رسمی روزهای ۲۷ و ۲۸ مرداد این تعطیلی تنها سه روز و شامل روزهای دوشنبه ۲۵ مرداد، سه‌شنبه ۲۶ مرداد و شنبه ۳۰ مرداد است.

رییسی همچنین درباره جلسه امروز ستاد ملی کرونا گفت: «رییس جمهور تاکید کردند همه دستگاه‌های اجرایی و ناظر باید به شدت و قدرت وارد عمل شوند و ضمانت اجرایی در ارتباط با تخلفات نیز میزان جرایم مشخص شده است و در این زمینه دادستانی، نیروی انتظامی و اصناف موظف به رعایت هستند.»

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره عزاداری محرم و برگزاری مراسم نیز گفت: «عزاداری در فضای بسته ممنوع است و حرکت دسته‌ها را نخواهیم داشت.»

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران دو هفته پیش در نامه‌ای خطاب به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران خواستار تعطیلی دو هفته‌ای کشور به دلیل وضعیت وخیم شیوع ویروس کرونا در ایران با کمک نیروهای نظامی و انتظامی شده بود. آقای خامنه‌ای دستور بررسی پیشنهاد را داده بود اما در نهایت تعطیلی دو هفته‌ای رای نیاورد.

ایران که گرفتار موج پنجم کرونا است، در یک هفته اخیر طبق آمارهای رسمی بیش از ۵۰۰ مورد فوتی روزانه را گزارش کرده است.

ورودی و خروجی تهران تا ۵ شهریور بسته است

عیسی فرهادی، معاون استاندار و فرماندار تهران نیز اعلام کرد ورودی و خروجی پایتخت از فردا ظهر تا پنج شهریور بسته است.

وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «این مصوبه برای ما لازم‌الاجراست و بر همین اساس هیچگونه مجوزی از فردا صادر نخواهد شد.» وی از مردم خواست تا برای دریافت مجوز به محل فرمانداری مراجعه نکنند.  

ابراهیم رئیسی: واردات ۳۰ میلیون دُز واکسن قطعی شده است

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت که واردات ۳۰ میلیون دُز واکسن قطعی شده است. وی افزود: «نظر کارشناسان بر این است که برای کنترل وضعیت نامطلوب شیوع کرونا در کشور، باید ۶۰ میلیون دز دیگر، واکسن تامین شود.»

نظر کارشناسان بر این است که برای کنترل وضعیت نامطلوب شیوع کرونا در کشور، باید ۶۰ میلیون دز دیگر، واکسن تامین شود.
ابراهیم رئیسی
رئیس جمهوری ایران

 تاکنون ۱۴ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۹۸ نفر دُز نخست واکسن کرونا و سه میلیون و ۸۱۳ هزار و ۶۲۸ نفر نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۱۸ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۲۶ دُز رسیده است. 

۴۶۶ مورد فوتی دیگر در شبانه‌روز گذشته

این در حالیست که بنابر اعلام وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته در ایران ۴۶۶ نفر دیگر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست دادند. همچنین از روز جمعه ۲۲ تا شنبه ۲۳ مرداد ۲۹ هزار و ۷۰۰ بیمار جدید هم به فهرست افرادی که در ایران به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، افزوده شده است تا مجموع تعداد افرادی که طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت، به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند به حدود ۴ میلیون و ۳۹۰ هزار نفر برسد.

از سوی دیگر وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که ۲۹ شهرستان دیگر در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند و کل شهرستان‌های با وضعیت قرمز کرونا در ایران به ۳۵۹ شهرستان افزایش پیدا کرد. در این فهرست هفت شهرستان استان کرمان قرمز شده‌اند که نسبت به استان‌های دیگر بیشترین تعداد است.

طبق این گزارش ۵۹ شهرستان نیز در وضعیت نارنجی و ۳۰ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار قربانیان کرونا در ایران از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد

شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه بسیار جهش یافته ویروس کرونا در کانادا