Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سیل مرگبار در شرق افغانستان؛ شمار تلفات انسانی به ۱۰۰ نفر رسید

سیل در افغانستان(عکس آرشیوی است)
سیل در افغانستان(عکس آرشیوی است) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منابع محلی در ولایت نورستانِ افغانستان اعلام کردند، جاری شدن سیل که از ساعت ۲۳ روز چهارشنبه آغاز شده تا کنون بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشته و ده‌ها منزل مسکونی و صدها هکتار از زمین‌های زراعتی این ولایت را تخریب کرده است.

آگهی

منابع محلی در ولایت نورستانِ افغانستان اعلام کردند جاری شدن سیل که از ساعت ۲۳ روز چهارشنبه آغاز شده تا کنون بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشته و ده‌ها منزل مسکونی و صدها هکتار از زمین‌های زراعتی این ولایت را تخریب کرده است.

رسانه‌های افغانستان روز پنجشنبه گزارش دادند که با وجود فراگیری سیل در سرتاسر ولایت شرقی نورستان، قریه «مهردیش» از توابع ولسوالی (شهرستان) کامدیش، بیش‌ترین آسیب را در نتیجه جاری شدن این سیل متحمل شده است.

برآوردهای اولیه مقام‌های محلی ولایت نورستان نشان می‌دهد که افزون بر ۳۰۰ منزل مسکونی خسارت دیده و حداقل ۸۰ واحد مسکونی تخریب شده‌ که در نتیجه آن صدها نفر بی‌سرپناه شده‌اند. همچنین حدود ۱۵۰ تن بر اثر این سیلاب ناپدید شده‌اند که تاکنون از این میان اجساد ۳۰ تن پیدا شده و به این ترتیب مجموع کشته‌های ناشی از وقوع این سیل به ۴۰ نفر رسیده است.

مقام‌های محلی ولایت نورستان همچنین اعلام کرده‌اند که این سیل خسارت قابل توجهی نیز به تاسیسات زیربنایی این ولایت وارد کرده و از جمله دو پل بزرگ این ولایت را به طور کامل تخریب کرده است. آنها پیش‌بینی کرده‌اند که تلفات جانی و خسارت‌های مالی این سیل در ساعت‌های آینده افزایش یابد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود این که کنترل بخشی از مناطق آسیب دیده از سیل به ویژه ولسوالی کامدیش در اختیار طالبان است، دولت افغانستان در تلاش است تا عملیات امدادرسانی با همکاری نهادهای کمک‌رسان بی‌طرف انجام دهد.

ولایت‌های شرقی و شمال‌شرقی افغانستان که در مجاورت مرز پاکستان قرار دارند، بیش از سایر ولایت‌های این کشور در خطر وقوع سیل‌های مخرب قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل در ۱۳ ولایت افغانستان همچنان جاری است؛ بیش از ۱۵۰ نفر تاکنون جان باخته‌اند

سیل شبانه در شهر چاریکار ولایت پروان افغانستان؛ شمار قربانیان از ۱۰۰ نفر گذشت

سومین زلزله در افغانستان در یک هفته؛ هرات بار دیگر با زمین‌لرزه ۶.۵ ریشتری لرزید