سیل شبانه در شهر چاریکار ولایت پروان افغانستان؛ شمار قربانیان از ۱۰۰ نفر گذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سیل شبانه و ناگهانی در «چاریکار» مرکز ولایت «پروان»
سیل شبانه و ناگهانی در «چاریکار» مرکز ولایت «پروان»   -  Copyright  Rahmat Gul/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

آخرین گزارش‌ها از افغانستان حاکی است شمار کسانی که بر اثر جاری شدن سیل در شهر «چاریکار» مرکز ولایت «پروان» جان باخته‌اند از مرز ۱۰۰ نفر گذشته است. اغلب قربانیان زنان و کودکان هستند.

به گفته مقامات افغانستان بیش از ۱۰۰ نفر نیز بر اثر جاری شدن سیل مجروح شده اند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان به نقل از «وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث» بر اثر این سیل ناگهانی که شب هنگام جاری شد صدها واحد مسکونی نیز تخریب‌ و شماری از ساکنان شهر گرفتار شده‌اند. مقامات افغانستان تعداد واحدهای مسکونی آسیب دیده را ۵۰۰ واحد اعلام کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ساکنان ولایت های «کاپیسا»، «پنجشیر»، «میدان وردک»، «لوگر»، «پکتیا»، «نورستان» و «ننگرهار» نیز شاهد جاری شدن سیل بودند. بنا به گزارش ها تاکنون چهار نفر در «ننگرهار» و «میدان‌وردک» کشته شده اند.

به گفته سخنگوی والی «پروان» وضعیت شهر «چاریکار» بحرانی است و تعداد زیادی از افراد زیر آوار گرفتار شده اند.

«خبرگزاری افق» افغانستان، سه دلیل اصلی مرگبار بودن حوادثی از این دست در افغانستان را «کوهستانی‌بودن کشور، نبود تمهیدات ایمنی لازم به منظور انحراف مسیر سیل از مناطق مسکونی و آسیب‌پذیری خانه‌های روستایی در برابر سیل و باران‌های شدید» قید کرده است.

ولایت پروان در شمال کابل، پایتخت، واقع شده است.