سیل ناگهانی در روستایی در افغانستان؛ مردی ۵ فرزندش را از دست داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AFP
AFP   -  Copyright  AFP

سیل روستایی در ولسوالی کوزکنر ولایت ننگرهار افغانستان را به ناگهان فرا گرفت. ساعت ۵ بامداد باران شدید و سیلاب به خانه‌هاشان زد و همه‌چیز را شست و برد. سیل در این روستای کوچک دست‌کم ۱۵ کشته بر جای گذاشت. همه کشته‌شدگان به استثنای یک زن کودکان بودند.

نعمت الله نورزای، فرماندار ولسوالی کوزکنر می‌گوید: «امروز در ساعت ۵ صبح این در این منطقه باران شدید و طوفان آمد، سپس سیلاب آمد و همانطور که می بینید ده‌ها خانه مسکونی ویران شده است.»

به گفته این مقام مسئول «در مجموع ۱۶ نفر کشته شدند و یک نفر ناپدید شده بود که ما جسدش را در یک منطقه نزدیک به اینجا یافتیم. جسد یک زن و یک دختر ۱۲ ساله را نیز پیدا کردیم. همه قربانیان کودکان بودند.»

میا جان، مردی که در این سیل پنج فرزند خود را از دست داده می‌گوید: «ما یک خانواده ۹ نفره بودیم. هفت فرزند داشتم. ۵ فرزندم را در این سیل از دست دادم. ۴ نفرمان هم مجروج شدیم. ۲ نفر در بیمارستان هستند. در خانه برادرم نیز، برادرم، همسرش و ۶ فرزندش کشته شدند.»

AFP
AFPAFP

محمد نادر، رئیس جمعیت هلال احمر افغانستان در ولایت ننگرهار نیز برای کمک عازم منطقه شده و می‌گوید: «جمعیت هلال احمر افغانستان منطقه را مورد بررسی قرار داده‌ و قرار است برای خانواده‌هایی که بیشترین آسیب را دیده‌ یا آواره شده‌اند یک پناهگاه اضطراری ایجاد کنیم.»