Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیل ناگهانی در روستایی در افغانستان؛ مردی ۵ فرزندش را از دست داد

AFP
AFP Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اینجا ولسوالی کوزکنر از ولایت ننگرهار در افغانستان است. ۵ بامداد باران شدید و سیلاب به خانه‌هاشان زد و همه‌چیز را شست و برد. سیل در این روستای کوچک دست‌کم ۱۵ کشته بر جای گذاشت. همه کشته‌شدگان به استثنای یک زن کودکان بودند.

آگهی

سیل روستایی در ولسوالی کوزکنر ولایت ننگرهار افغانستان را به ناگهان فرا گرفت. ساعت ۵ بامداد باران شدید و سیلاب به خانه‌هاشان زد و همه‌چیز را شست و برد. سیل در این روستای کوچک دست‌کم ۱۵ کشته بر جای گذاشت. همه کشته‌شدگان به استثنای یک زن کودکان بودند.

نعمت الله نورزای، فرماندار ولسوالی کوزکنر می‌گوید: «امروز در ساعت ۵ صبح این در این منطقه باران شدید و طوفان آمد، سپس سیلاب آمد و همانطور که می بینید ده‌ها خانه مسکونی ویران شده است.»

به گفته این مقام مسئول «در مجموع ۱۶ نفر کشته شدند و یک نفر ناپدید شده بود که ما جسدش را در یک منطقه نزدیک به اینجا یافتیم. جسد یک زن و یک دختر ۱۲ ساله را نیز پیدا کردیم. همه قربانیان کودکان بودند.»

میا جان، مردی که در این سیل پنج فرزند خود را از دست داده می‌گوید: «ما یک خانواده ۹ نفره بودیم. هفت فرزند داشتم. ۵ فرزندم را در این سیل از دست دادم. ۴ نفرمان هم مجروج شدیم. ۲ نفر در بیمارستان هستند. در خانه برادرم نیز، برادرم، همسرش و ۶ فرزندش کشته شدند.»

AFP
AFPAFP

محمد نادر، رئیس جمعیت هلال احمر افغانستان در ولایت ننگرهار نیز برای کمک عازم منطقه شده و می‌گوید: «جمعیت هلال احمر افغانستان منطقه را مورد بررسی قرار داده‌ و قرار است برای خانواده‌هایی که بیشترین آسیب را دیده‌ یا آواره شده‌اند یک پناهگاه اضطراری ایجاد کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل شبانه در شهر چاریکار ولایت پروان افغانستان؛ شمار قربانیان از ۱۰۰ نفر گذشت

پایتخت نشینان افغانستان: پلیس تهدیدمان می‌کند و دزدان جان و مالمان را می‌گیرند

کشت و مصرف مواد مخدر در افغانستان؛ از هر ۱۱ شهروند، یک نفر مواد مخدر مصرف می‌کند