ده‌ها سرباز افغان به‌منظور گریز از حمله طالبان وارد خاک پاکستان شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نیروهای دولتی افغانستان در شهر بادقیس
نیروهای دولتی افغانستان در شهر بادقیس   -   کپی رایت  آسیوشیتد پرس

ارتش پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد روز یکشنبه ۴۶ تن از نیروهای دولتی افغانستان، از جمله پنج افسر ارتش، پس از حملهٔ طالبان به یک پاسگاه مرزی، وارد شهر مرزی چیترالی پاکستان شده‌اند.

در بیانیه ارتش پاکستان همچنین آمده است که «این سربازان، مطابق ضوابط نظامی، از سرپناه، خوراک و مراقبت‌های پزشکی برخوردار شده‌اند.» دولت افغانستان هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

روابط نه چندان خوب افغانستان و پاکستان به‌ویژه پس از حملهٔ طالبان به شهر مرزی سپین بولدک افغانستان رو به وخامت نهاد،‌ چراکه پاکستان شماری از نیروهای طالبان را در یکی از بیمارستان‌های مرزی خود تحت درمان قرار داد.

از سوی دیگر، پس از حمله به دختر ۲۶ ساله سفیر افغانستان در اسلام‌آباد، کابل اوائل ماه جاری میلادی کارکنان سفارت خود را از پاکستان فراخواند.

دو کشور یکدیگر را به حمایت از دو گروه مختلف طالبان، هر یک در خاک دیگری، متهم می‌کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پس از خروج نیروهای ناتو و ایالات متحده از افغانستان گروه طالبان به‌سرعت مناطق بسیاری را در این کشور به تصرف درآورده است. ایالات متحده هفتهٔ گذشته برای حمایت از نیروهای افغانستان مواضع طالبان را در نزدیکی شهر قندهار هدف حمله هوایی قرار داد. این کشور وعده داده است که که چنین حملاتی را ادامه خواهد داد.