Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتقادها از جریمه تیم هندبال ساحلی زنان نروژ به دلیل تن ندادن به پوشش بیکینی

تیم هندبال ساحلی نروژ
تیم هندبال ساحلی نروژ Copyright Norges Håndballforbund
Copyright Norges Håndballforbund
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موضوع پوشش شرکت‌کنندگان در ورزش‌های ساحلی زنان طی سال‌های گذشته به دفعات بحث برانگیز شده است. بسیاری از زنان ورزشکار استفاده از بیکینی را «تحقیرآمیز» و «ناکارآمد» می‌دانند.

آگهی

کمیسیون انضباطی فدراسیون هندبال اروپا روز دوشنبه تیم هندبال ساحلی زنان نروژ را به دلیل عدم رعایت دستورالعمل پوششی در جریان بازی با اسپانیا جریمه کرد.

بازیکنان تیم هندبال ساحلی نروژ در این مسابقه که روز یکشنبه برگزار شد به جای قسمت پائین تنه بیکینی از شورت ورزشی استفاده کرده بودند. تیم هندبال ساحلی زنان نروژ با پذیرش شکست در مقابل اسپانیا از کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی هندبال ساحلی اروپا که در بلغارستان برگزار شد باز ماند.

تصمیم کمیسیون انضباطی فدراسیون هندبال اروپا از سوی ورزشکاران و علاقمندان به هندبال در نروژ مورد انتقاد قرار گرفته است. یکی از روزنامه های نروژ روز سه شنبه در سرمقاله خود درباره جریمه تیم هندبال ساحلی زنان این کشور نوشت: «دوره نگاهی تا این حد مردسالارانه به زن گذشته است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس فدراسیون والیبال نروژ نیز گفت: «در سال ۲۰۲۱ دیگر این موضوع اصلا نباید مطرح شود!»

فدراسیون هندبال نروژ نیز با انتشار عکسی از بازیکنان تیم هندبال ساحلی زنان این کشور با شورت ورزشی اعلام کرد که برای تغییر مقررات پوششی رقابت ها از بازیکنان این تیم حمایت می کند.

LUKAS SCHULZE/AFP
پوششی که در بازی‌های ساحلی هندبال زنان استفاده می‌شودLUKAS SCHULZE/AFP

موضوع پوشش شرکت کنندگان در ورزش های ساحلی زنان طی سال های گذشته به دفعات بحث برانگیز شده است. بسیاری از زنان ورزشکار استفاده از بیکینی را «تحقیرآمیز» و «ناکارآمد» می دانند.

ابید رایا، وزیر فرهنگ نروژ که مسئول امور تربیت بدنی در این کشور نیز هست روز دوشنبه جریمه تیم هندبال ساحلی زنان کشورش را «کاملا مضحک» خواند.

بازیکنان تیم ملی هندبال ساحلی زنان نروژ تا آخرین بازی خود در رقابت های هندبال ساحلی اروپا به استفاده از بیکینی تن داده بودند اما در آخرین بازی خود از شورت ورزشی استفاده کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرو نوشیدنی با بیکینی و تاپ؛ شهری در آمریکا ۵۰۰ هزار دلار برای «سکس‌پرسو» غرامت پرداخت

تمایل وزنه‌بردار تراجنسیتی برای حضور در رقابتهای زنان المپیک توکیو

تعطیلی نامحدود ساحلی که به خاطر لئوناردو دیکاپریو مشهور شد