تمایل وزنه‌بردار تراجنسیتی برای حضور در رقابتهای زنان المپیک توکیو

لورل هوبارد، وزنه‌بردار نیوزیلندی
لورل هوبارد، وزنه‌بردار نیوزیلندی   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

این وزنه‌بردار نیوزیلندی می‌گوید قصد ندارد دنیا را تغییر دهد، تنها می‌خواهد در رشته‌ای که به آن علاقه دارد رقابت کند.

یک وزنه‌بردار نیوزیلندی آماده است تا به عنوان اولین ورزشکار تراجنسیتی در رقابت‌های المپیک شرکت کند. 

لورل هوبارد که ۴۳ سال دارد، مرد به دنیا آمد اما در ۳۰ سالگی تغییر جنسیت داد و زن شد. حالا او می‌خواهد در رقابت‌های المپیک توکیو در رشته وزنه‌برداری شرکت کند. 

هوبارد که پیشتر به عنوان مرد در رقابت‌های ورزشی شرکت می‌کرد حالا پس از نشان دادن سطح تستسترون، برای حضور در رقابت‌های وزنه‌برداری زنان واجد شرایط شده است. 

وی قصد دارد در رقابت‌های المپیک توکیو برای کشورش نیوزیلند در وزن +۸۷ کیلوگرم وزنه‌برداری به روی صحنه برود. هوبارد در حال حاضر در رده‌بندی جهانی در جایگاه شانزدهم این وزن حضور دارد. 

هوبارد که کمتر با رسانه‌های صحبت می‌کند، در سال ۲۰۱۷ به رادیو نیوزیلند گفته بود قصد ندارد دنیا را تغییر دهد، فقط می‌خواهد در رشته‌ای که دوست دارد، با دیگران رقابت کند. 

هنوز فهرست نهایی ورزشکارانی که از سوی نیوزیلند در رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۱ شرکت خواهند کرد، اعلام نشده است.  با این حال کمیته المپیک نیوزیلند می‌گوید احتمالا چند وزنه‌بردار این کشور از جمله هوبارد می‌توانند در المپیک توکیو حضور داشته باشند. 

این در حالیست که برخی از منتقدان بر این باورند نباید به هوبارد اجازه دهند در مسابقات زنان شرکت کند، چرا که از نظر جسمی نسبت به دیگر زنان حاضر در مسابقات که از ابتدا زن به دنیا آمده‌اند برتری جسمی دارد. 

هوبارد در سال ۲۰۱۸ در مسابقات گلدکوئست استرالیا حضور یافت اما به دلیل مصدومیت نتوانست مسابقات را به پایان برساند و از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط