امدادگران هواپیمای مفقودشده روس را یافتند؛ «هر ۱۸ سرنشین زنده هستند»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هواپیماهای آنتونوف
هواپیماهای آنتونوف   -  کپی رایت  AP Photo

مقامات روسیه اعلام کردند که امدادگران هواپیمای مفقودشده این کشور را در سیبری پیدا کرده اند و «هر ۱۸ سرنشین» این هواپیما نیز زنده هستند.

به گفته مسئولان محلی امدادگران موفق به شناسایی محل فرود اضطراری این هواپیما شدند.

خبرگزاری های روسیه پیش از این گزارش داده بودند که یک فروند هواپیما با ۱۸ سرنشین در جریان پرواز بر فراز سیبری از صفحه رادار محو شده است.

بنا به گزارش ها این هواپیمای آنتونوف «ای ان ۲۸» در حال پرواز بر فراز منطقه تومسک در غرب سیبری بود. در گزارش های اولیه شمار سرنشینان این هواپیما ۱۳ نفر ذکر شده بود.

در بیانیه مقامات محلی درباره این حادثه آمده است که این هواپیما از شهر کدروفی در حال پرواز به مقصد تومسک بود. به گفته مسئولان محلی ارتباط این هواپیما با برج های مراقبت قطع شد و پیش از آن نیز یک پیام وضعیت اضطراری از هواپیما دریافت شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روسیه طی سال های اخیر سطح ایمنی حمل و نقل هوایی خود را بهبود بخشیده است. در همین راستا برخی از شرکت های هواپیمایی این کشور هواپیماهای قدیمی به جامانده از دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق را از رده خارج کرده اند.

با این حال مشکلات مرتبط با نگهداری و تعمیر هواپیماها و همچنین عدم رعایت استانداردهای ایمنی پرواز همچنان یکی از مشکلات صنعت حمل و نقل هوایی روسیه محسوب می شود.