Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پنتاگون از ترک بدون اطلاع پایگاه بگرام دفاع کرد

یک نظامی افغان در پایگاه بگرام
یک نظامی افغان در پایگاه بگرام Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش آمریكا روز سه شنبه تأیید كرد كه به دلائل امنیتی، زمان دقیق انتقال نیروهای خود را از پایگاه استراتژیك بگرام به مقام های افغانستان اطلاع نداده است.

آگهی

ارتش آمریكا روز سه شنبه تأیید كرد كه به دلائل امنیتی، زمان دقیق انتقال نیروهای خود را از پایگاه استراتژیك بگرام به مقام های افغانستان اطلاع نداده است.

مقام های ارتش افغانستان از جمله فرمانده جدید افغان پایگاه بگرام از اقدام بدون اطلاع ارتش آمریکا برای ترک این پایگاه هوایی انتقاد کرده بودند.

از همین رو جان کربی، سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مقام های نظامی و سیاسی افغانستان دو روز پیش از تخلیه پایگاه بگرام، از این موضوع مطلع شده بودند و می توانستند از این پایگاه دیدن کنند.

البته آقای کربی گفت: «ما به این نتیجه رسیده بودیم که بهتر است اطلاعات زمان خروج نظامیان آمریکا از پایگاه بگرام را تا حد ممكن در یك دایره هر چه محدودتر نگه داریم.»

او در ادامه تصریح کرد که بازگشت نظامیان آمریکایی به دلیل تهدیدات طالبان باید به روشی «امن و منظم» انجام می‌شد.

آمریکا پس از نزدیک به ۲۰ سال حضور در پایگاه هوایی بگرام، شبانه و بدون اطلاع به فرمانده جدید افغان این پایگاه، آنجا را ترک کردند.

آقای کربی همچنین در پاسخ به خبرنگاران که از او پرسیدند «آیا اتخاذ این روش، نشان دهنده عدم اعتماد آمریکایی ها به شرکای خود است»، گفت که او نمی‌تواند درمورد تفسیر افغان ها از این تصمیم آمریکا اظهار نظر کند. او گفت که این اقدام آمریکا بدان معنا نیست که آن‌ها به شرکای افغان خود اعتماد دارند یا نه.

در هر حال سخنگوی پنتاگون در این کنفرانس مطبوعاتی تلاش کرد تا ثابت کند که تغییرات در نحوه کنترل پایگاه بگرام «دقیقاً مانند شش پایگاه قبلی» در افغانستان صورت گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ارتش آمریکا روز سه شنبه اعلام كرد که بیش از ۹۰ درصد از نیروهای این کشور از افغانستان خارج شده‌اند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ماه آوریل اعلام کرده بود که می‌خواهد خروج نظامیان آمریکا از افغانستان را تا بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر به پایان برساند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار سربازان دولتی افغانستان به تاجیکستان؛ طالبان: در پی تصرف کابل نیستیم

سازمان ملل متحد: بیش از ۳۰۰ نفر در سیل ناگهانی افغانستان جان باختند

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند