Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کرهٔ جنوبی به اتباع خود در افغانستان: بازگردید وگرنه مجازات می‌شوید

فرودگاه کابل
فرودگاه کابل Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق اعلام وزارت خارجه کرهٔ جنوبی شمار اندکی از شهروندان این کشور به‌رغم درخواست مکرر مقامات کره‌ای هنوز در افغانستان باقی‌ مانده‌اند.

آگهی

کرهٔ جنوبی اعلام کرد تمامی اتباع این کشور که در افغانستان مانده‌اند باید نهایتا تا پایان ماه ژوئیه این کشور را ترک کنند یا منتظر مجازات کیفری باشند.

مطابق قوانین کرهٔ جنوبی، در حال حاضر سفر به افغانستان و چند کشور دیگر از جمله عراق، سوریه و سومالی ممنوع است و خاطیان ممکن است به یک سال زندان یا پرداخت حدود ۹ هزار دلار جریمهٔ نقدی محکوم شوند.

طبق اعلام وزارت خارجه کرهٔ جنوبی شمار اندکی از شهروندان این کشور به‌رغم درخواست مکرر مقامات کره‌ای هنوز در افغانستان باقی‌ مانده‌اند.

هفتهٔ گذشته هیئتی از سوی سئول به‌همراه یک مقام ارشد وزات خارجه کره راهی کابل شد تا ضمن گفتگو با شهروندانی که به‌دلایل شخصی در افغانستان مانده‌اند آنان را راضی به بازگشت کند. شماری از دیگر کشورها نیز پیش از این از اتباع خود خواسته‌اند خاک افغانستان را ترک کنند.

همزمان با خروج نیروهای ناتو از افغانستان، شورشیان طالبان کنترل شماری از مناطق این کشور را به‌‌دست گرفته‌اند. این خروج بخشی از توافقی است که ماه فوریهٔ سال جاری میان ایالات متحده و نمایندگان طالبان به امضا رسید، توافقی که در آن طالبان متعهد شده‌اند تا با گروه‌های تروریستی نظیر القاعده رابطه‌‌ای نداشته باشند و خود به کانون برنامه‌های تروریستی تبدیل نشوند.

دولت جو بایدن در نظر دارد تا روز ۱۱ سپتامبر سال جاری، همزمان با بیستمین سالگرد حملهٔ القاعده به برج‌های تجارت جهانی آمریکا، خروج نیروهای این کشور را از افغانستان به پایان برساند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنسولگری‌ها زیر سایه تهدیدات طالبان می‌بندند یا خدمات خود را محدود می‌کنند

ترس از بازگشت طالبان؛ دنیای سرگرمی افغان‌ها نابود می‌شود؟

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند