Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازداشت یک دانشمند حوزه سیاسی در آلمان به ظن جاسوسی برای چین

  Markus Schreiber
Markus Schreiber Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا بر اعلام دادستان‌های فدرال، مظنون که با نام «دکتر کلاوس ل.» معرفی شده، از سال ۲۰۰۱ میلادی یک اتاق فکر را اداره می‌کند. او در نهایت روز دوشنبه پس از طرح کیفرخواست در دادگاه مونیخ، به ظن جاسوسی دستگیر شد.

آگهی

یک متخصص آلمانی حوزه سیاسی به ظن سال‌ها جاسوسی برای دولت چین دستگیر شد.

بنا بر اعلام دادستان‌های فدرال، مظنون که با نام «دکتر کلاوس ل.» معرفی شده، از سال ۲۰۰۱ میلادی یک اتاق فکر را اداره می‌کند. او درنهایت روز دوشنبه پس از طرح کیفرخواست در دادگاه مونیخ، به ظن جاسوسی دستگیر شد.

مقامات قضایی آلمان می‌گویند که ماموران اطلاعاتی چین در جریان یکی از سفرهای او به شانگهای برای سخنرانی در ژوئن سال ۲۰۱۰ میلادی با «دکتر کلاوس ل.» تماس گرفته‌اند.

او متهم است که تا نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، در جریان سفرهای بین‌المللی یا شرکت در کنفرانس‌های خارجی، اطلاعاتی را در اختیار پکن گذاشته است.

دادستان‌ها می‌گویند او اطلاعاتی را منتقل کرده که عمدتا در جریان «تماس با مقامات عالی سیاسی» به دست آورده است؛ این تماس‌ها نیز از مسیر اتاق فکر او ممکن شده است.

آنها همچنین می‌گویند که او در قبال ارائه این اطلاعات، پول دریافت کرده و هزینه سفرهای او برای ملاقات با ماموران اطلاعاتی چین نیز پرداخت می‌شده است.

پیش از این نیز در ماه ژوئن، مقامات آلمان یک دانشمند روسی را که در یکی از دانشگاه‌های این کشور کار می‌کرد، به ظن جاسوسی برای مسکو دستگیر کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشکر رئیس ام‌آی۶ بریتانیا از خبرگزاری دولتی چین برای انتشار یک ویدئوی جاسوسی

اتحادیه اروپا استراتژی سرمایه‌گذاری جهانی را برای مقابله با نفوذ پکن کلید می‌زند

افزایش حملات به سیاستمداران در آلمان؛ آیا پای راست افراطی در میان است؟