Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فضانوردان چینی نخستین پیاده‌روی فضایی را در خارج از ایستگاه جدید انجام دادند

راهپیمایی فضایی دو فضانورد چینی
راهپیمایی فضایی دو فضانورد چینی Copyright AFP PHOTO / CCTV
Copyright AFP PHOTO / CCTV
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو فضانورد چینی نخستین راهپیمایی فضایی را روز یکشنبه در خارج از ایستگاه مداری جدید چین انجام دادند تا یک بازوی رباتیک به طول ۱۵ متر را تنظیم کنند.

آگهی

دو فضانورد چینی نخستین راهپیمایی فضایی را روز یکشنبه در خارج از ایستگاه مداری جدید چین انجام دادند تا یک بازوی رباتیک به طول ۱۵ متر را تنظیم کنند.

تلویزیون دولتی چین خروج لیو بومینگ و تانگ هونگبو از ایستگاه فضایی را به‌طور مستقیم نشان داد در حالیکه سومین فضانورد یعنی نی هایشنگ در ایستگاه منتظر ماند.

فضانوردان چینی برای انجام یک ماموریت سه ماهه از تاریخ ۱۷ ژوئن در سومین ماموریت که بخشی از یک برنامه فضایی بلندپروازانه است حضور دارند. این در حالی است که چین در ماه مه یک مریخ نورد را در سطح سیاره سرخ فرود آورد.

کار ساخت ایستگاه تیان‌هه (هارمونی آسمانی) از ماه آوریل آغاز شده است. بعد از آن یک فضاپیما حامل غذا و سوخت به این ایستگاه منتقل شد و در نهایت در سومین ماموریت، سه فضانورد چینی با فضاپیمای شنژو-۱۲ راهی فضا شدند.

لیو و تانگ روز یکشنبه برای تکمیل بازوی رباتیک اقدام به راهپیمایی فضایی کردند. تلویزیون دولتی چین گفت که لباس فضایی آن‌ها طوری طراحی شده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد در صورت لزوم تا شش ساعت در خلا کار کنند.

آژانس فضایی چین در نظر دارد در مجموع ۱۱ ماموریت را تا پایان سال آینده میلادی انجام دهد تا کار ساخت بخشی از این ایستگاه به سرانجام برسد.

مدول تیان‌هه دارای یک درگاه اتصال است و می‌تواند با یک ماهواره‌ فضایی قدرتمند چینی ارتباط برقرار کند. این برنامه فضایی به صورت تئوری پیش‌بینی کرده است تا به بیش از شش مدول گسترش یابد. این ایستگاه برای حداقل ۱۰ سال کارکرد طراحی شده است.

انتظار می‌رود تا اواخر سال ۲۰۲۲، ایستگاه فضایی چین حدود ۷۰ تن وزن داشته باشد. این ایستگاه کوچک‌تر از ایستگاه فضایی بین‌المللی است که نخستین مدول خود را در سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی کرد. بر اساس برآوردها ایستگاه فضایی چین پس از تکمیل حدود ۴۵۰ تن وزن خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار تصاویر جدید از کاوشگر ژورانگ چین بر روی سطح مریخ

مریخ‌نورد چینی روی سطح سیاره سرخ به حرکت درآمد

کاوشگر چینی با مأموریت نمونه‌برداری از سطح ماه راهی فضا شد