Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ده‌ها دوچرخه‌سوار تور دو فرانس به زمین غلطیدند؛ زن تماشاگر بازداشت شد

تور دو فرانس
تور دو فرانس Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این ورزشکار درباره رفتار بعضی از تماشاگران گفته خطابش به کسانی است که «باسن‌ لخت‌شان را نشان می‌دهند یا در حال عبور پرسرعت دوچرخه‌ها پلاکارد تکان می‌دهند، یا مست‌هایی که ما را در سربالایی هل می‌دهند و فکر می‌کنند اینها ایده خوبی است».

آگهی

پلیس فرانسه روز چهارشنبه زن تماشاگری را که با در دست گرفتن یک پلاکارد در حاشیه مسیر تور دو فرانس باعث برخورد شدید دوچرخه‌سواران با یکدیگر شده بود، شناسایی و بازداشت کرد.

این زن پنج روز پیش، یعنی در روز شنبه ۲۶ ژوئن (۵ تیر)، در حالی که با بارانی زرد رنگ در کنار مسیر دوچرخه‌سواران در جاده برست به لاندرنو در غرب فرانسه ایستاده بود، درست در هنگام عبور ورزشکاران پشت به آنها ایستاد و پلاکاردی را که در دست داشت رو به دوربین‌ها گرفت. روی پلاکارد نوشته شده بود: «برو، مامان بزرگ، بابابزرگ!»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این حرکت باعث برخورد چند دوچرخه‌سوار با پلاکارد این تماشاچی و سقوط آنها شد و پس از آن برخورد ده‌ها دوچرخه‌سوار دیگر و به زمین افتادن و آسیب دیدن آنها را بدنبال داشت.

تصویر این زن متخلف که عینک دودی به چشم داشت در دوربین تلویزیون ضبط شد، اما خودش صحنه را ترک کرده و پلیس تا امروز نتوانسته بود او را بیابد تا این که مقامات قضایی محلی از بازداشت فردی در پیوند با این حادثه خبر دادند. خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه از قول یک منبع آگاه اعلام کرد این فرد همان عامل تصادف است که مقامات او را شناسایی اما هویتش را فاش نکرده‌اند.

جمله‌ای که روی پلاکارد زن تماشاچی به زبان آلمانی نوشته شده بود و احتمالا پیامی خصوصی به اعضا خانواده‌اش بوده، ابتدا پلیس را به این اشتباه انداخت که شاید او آلمانی بوده است، اما اکنون معلوم شده است که این زن فرانسوی است.

اعتراض ورزشکاران

در پی این حادثه و چند مورد تصادف جداگانه دیگر، شرکت کنندگان در مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس روز سه شنبه در اعتراض به ایمن نبودن جاده‌ها و افزایش تصادفات، مسابقه را برای یک دقیقه متوقف کردند.

آنها پس از خروج از شهر ردون و شروع مرحله چهارم از دوچرخه‌های خود پیاده شده و حدود یک دقیقه بی صدا توقف کردند. آن‌ها سپس ۱۰ کیلومتر بعدی را با سرعت بسیار کم طی کردند.

برخی دوچرخه‌سواران پس از مرحله سوم که با تصادفات متعدد جاده‌ای همراه بود از برگزارکنندگان مسابقات دوچرخه سواری دور فرانسه انتقاد کرده بودند.

Benoit Tessier/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
اعتراض دوچرخه‌سواران تور دو فرانسBenoit Tessier/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

تصادفات گسترده در سه روز پر استرس ابتدایی، منجر به زخمی شدن تعدادی از دوچرخه سواران شرکت کننده در مسابقه شد. از همین رو اتحادیه دوچرخه سواران با انتقاد از این وضعیت از برگزاران کنندگان این مسابقات خواست تا امنیت را برای شرکت کنندگان در مسابقات فراهم کنند.

این اتحادیه همچنین اعلام کرد که دوچرخه سواران از اقداماتی که می‌تواند از بروز چنین حوادثی جلوگیری کند، ناامیدند.

برخی از ورزشکاران برتر این مسابقات از جمله قهرمان سال ۲۰۱۸ و نایب قهرمان سال گذشته در حوادث جداگانه روز دوشنبه از دوچرخه‌های خود سقوط کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

تعدادی از قهرمانان سابق این مسابقات خواستار اصلاح برخی قوانین در جاده‌های باریک و پرپیچ و خم منتهی به خط پایان شده‌اند.

فیلیپ گیلبرت، قهرمان سابق جهان با بیان اینکه پس از بررسی مسیر به این نتیجه رسیده بودند که مرحله پایانی بسیار خطرناک است، گفت که اشتباه بزرگی از سوی افرادی كه این مسیر را تأیید كردند، رخ داده است.

دوچرخه‌سوار آلمانی: تور دو فرانس سیرک نیست

تونی مارتین، دوچرخه‌سوار آلمانی ضمن تشکر از طرفداران تور دو فرانس در صفحه اینستاگرامش، در عین حال در واکنش به حادثه تصادف روز شنبه به برخی تماشاگران بی‌انضباط و خاطی یادآوری کرد که مسابقات تور دو فرانس «سیرک» نیست.

مارتین نخستین کسی بود که در آن روز با پلاکارد تماشاگر برخورد و از روی دوچرخه سقوط کرد.

این ورزشکار درباره رفتار بعضی از تماشاگران گفته خطابش به کسانی است که «باسن‌ لخت‌شان را نشان می‌دهند یا در حال عبور پرسرعت دوچرخه‌ها پلاکارد تکان می‌دهند، یا مست‌هایی که ما را در سربالایی هل می‌دهند و فکر می‌کنند اینها ایده خوبی است».

آگهی

او همچنین خطاب به این افراد نوشته است: «لطفا به دوچرخه‌سواران و تور دو فرانس احترام بگذار. یا عقلت را به کار بینداز یا در خانه بمان. ما تو را نمی‌خواهیم. ما جان می‌کنیم و تو جان ما را، رؤیاهای ما را به خطر می‌اندازی.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس زنان برگزار می‌شود

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد