Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس زنان برگزار می‌شود

مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس
مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس روز جمعه ۱۹ ژوئیه اعلام کردند که در حال رایزنی برای راه‌اندازی مسابقاتی مشابه اما ویژه زنان هستند.

آگهی

مسئولان مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس روز جمعه ۱۹ ژوئیه اعلام کردند که در حال رایزنی برای برگزاری مسابقاتی مشابه در این رشته اما مخصوص زنان هستند.

یک مقام ارشد سازمان ورزشی «آموری» که برگزارکننده مسابقات تور دو فرانس است به خبرگزاری رویترز گفت یک کارگروه ویژه برای این موضوع ایجاد شده است.

این مسابقات جدید همزمان با مسابقات توردوفرانس مردان در ماه ژوئیه برگزار نخواهد شد. مقام مسئول سازمان «آموری» دراینباره گفت: «برگزاری همزمان پیچیده خواهد بود چرا که حدود ۲۹ هزار افسر پلیس همین حالا برای مسابقات بخش مردان بسیج شده‌اند».

مسابقات تور دو فرانس زنان پیشتر در سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۹ در فرانسه برگزار شد اما سازمان برگزارکننده به دلیل کمبود توجه رسانه‌ای و مسائل مرتبط با تجهیزات ادامه برگزاری آن را متوقف کرد.

سازمان «آموری» از سال ۱۹۹۸ یک دوره مسابقات بزرگ دوچرخه‌سواری زنان را با نام «تور دوچرخه‌سواری لافلش والونی» و از سال ۲۰۱۷ یک دوره مسابقات دیگر با نام لیژ–باستون–لیژ را در بلژیک برگزار می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها دوچرخه‌سوار تور دو فرانس به زمین غلطیدند؛ زن تماشاگر بازداشت شد

گراینت توماس، دوچرخه‌سوار بریتانیایی تیم اسکای مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس را به نام خود ثبت کرد

عمر فریل پیروز چهاردهمین مرحله از رقابتهای «تور دو فرانس» شد