مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس زنان برگزار می‌شود

مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس
مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس   -  Copyright  رویترز
نگارش از Euronews

مسئولان برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس روز جمعه ۱۹ ژوئیه اعلام کردند که در حال رایزنی برای راه‌اندازی مسابقاتی مشابه اما ویژه زنان هستند.

مسئولان مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس روز جمعه ۱۹ ژوئیه اعلام کردند که در حال رایزنی برای برگزاری مسابقاتی مشابه در این رشته اما مخصوص زنان هستند.

یک مقام ارشد سازمان ورزشی «آموری» که برگزارکننده مسابقات تور دو فرانس است به خبرگزاری رویترز گفت یک کارگروه ویژه برای این موضوع ایجاد شده است.

این مسابقات جدید همزمان با مسابقات توردوفرانس مردان در ماه ژوئیه برگزار نخواهد شد. مقام مسئول سازمان «آموری» دراینباره گفت: «برگزاری همزمان پیچیده خواهد بود چرا که حدود ۲۹ هزار افسر پلیس همین حالا برای مسابقات بخش مردان بسیج شده‌اند».

مسابقات تور دو فرانس زنان پیشتر در سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۹ در فرانسه برگزار شد اما سازمان برگزارکننده به دلیل کمبود توجه رسانه‌ای و مسائل مرتبط با تجهیزات ادامه برگزاری آن را متوقف کرد.

سازمان «آموری» از سال ۱۹۹۸ یک دوره مسابقات بزرگ دوچرخه‌سواری زنان را با نام «تور دوچرخه‌سواری لافلش والونی» و از سال ۲۰۱۷ یک دوره مسابقات دیگر با نام لیژ–باستون–لیژ را در بلژیک برگزار می‌کند.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط