Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایان مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰؛ انگلستان و اوکراین صعود کردند

شادی هری کین پس از گلزنی در برابر آلمان
شادی هری کین پس از گلزنی در برابر آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حذف آلمان از رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ به این معنا است که هر چهار تیم «گروه مرگ» این رقابت‌ها یعنی فرانسه، مجارستان، پرتغال و آلمان پیش از مرحله یک چهارم نهایی با جام ملت‌های اروپا وداع کرده‌اند.

آگهی

تیم های ملی فوتبال انگلستان و اوکراین سه شنبه شب با شکست رقبای خود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های اروپا راه یافتند.

در اولین بازی آخرین روز مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها انگلستان موفق شد در ورزشگاه ومبلی در لندن با دو گل آلمان، حریف دیرینه خود را شکست دهد. این بازی تا دقیقه ۷۵ با نتیجه مساوی بدون گل دوم می شد اما رحیم استرلینگ، بازیکن ۲۶ ساله انگلستان در حالی که تنها ۱۵ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود دروازه آلمان را باز کرد.

هری کین، مهاجم و کاپیتان انگلستان ۱۱ دقیقه بعد توانست دومین گل را وارد دروازه آلمان کند. به این ترتیب آلمان نیز به جمع دیگر تیم های قدری پیوست که از گردونه رقابت های یورو ۲۰۲۰ حذف شده اند. هلند، پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی و فرانسه، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ پیش از آلمان از جام ملت های اروپا حذف شده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مسابقه سه شنبه آخرین بازی تیم ملی فوتبال آلمان با سرمربیگری یوآخیم لوو بود. او قرار است جای خود را به هانس دیتر فلیک، دستیار پیشینش بدهد. یوآخیم لوو نزدیک به ۱۵ سال هدایت تیم ملی آلمان را برعهده داشت که نقطه اوج آن را می توان قهرمانی در جام جهانی سال ۲۰۱۴ و تحقیر برزیل در بازی نیمه نهایی آن تورنمنت دانست.

حذف آلمان از رقابت های یورو ۲۰۲۰ به این معنا است که هر چهار تیم «گروه مرگ» این رقابت ها یعنی فرانسه، مجارستان، پرتغال و آلمان پیش از مرحله یک چهارم نهایی با جام ملت های اروپا وداع کرده اند.

شب تاریخی اوکراین

در دیگر بازی سه شنبه شب تیم های سوئد و اوکراین در گلاسکو به مصاف یکدیگر رفتند. الکساندر زینچنکو اولین گل این بازی را برای اوکراین وارد دروازه سوئد کرد. امیل فورسبرگ، بازیکن ۲۹ ساله سوئد ۱۵ دقیقه پس از این گل و در حالی که تنها دو دقیقه به پایان نیمه اول بازی باقی مانده بود دروازه اوکراین را باز کرد. به این ترتیب دو تیم با نتیجه مساوی یک- یک در نیمه اول به رختکن رفتند.

این نتیجه در نیمه دوم نیز حفظ شد تا بازی اوکراین و سوئد به دو وقت اضافه ۱۵ اضافه ای کشیده شود. سوئد از دقیقه ۹۹ به دنبال اخراج مارکوس دانیلسون ۱۰ نفره بازی را دنبال کرد. در پایان ۱۵ دقیقه دوم و در حالی که سه دقیقه وقت اضافه در نظر گرفته شده بود آرتم دووبیک، مهاجم اوکراین توانست با ضربه سر دروازه سوئد را باز کند. به این ترتیب برنده آخرین بازی مرحله یک هشتم نهایی در وقت های اضافه و بدون ضربات پنالتی مشخص شد و سوئد هم دیگر فرصتی برای جبران این نتیجه نداشت.

انگلستان و اوکراین شنبه شب در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۰؛ صدرنشینی سوئد و فرانسه، صعود اسپانیا و آلمان، حذف مجارستان

یورو۲۰۲۰؛ تکلیف گروه چهارم مسابقات با صعود انگلیس و کرواسی مشخص شد

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟