یورو ۲۰۲۰؛ صعود ایتالیا و ولز، وداع ترکیه و امیدواری سوئیسی‌ها

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شادی بازیکنان ایتالیا پس از پیروزی مقابل ولز
شادی بازیکنان ایتالیا پس از پیروزی مقابل ولز   -  کپی رایت  AP Photo

تیم ملی فوتبال ایتالیا روز یکشنبه با کسب سومین پیروزی پیاپی در مسابقات جام ملت های اروپا با اقتدار به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها راه یافت. 

ایتالیا با تک گل متئو پسینا در دقیقه ۳۹ موفق شد تیم ولز را شکست دهد. ولز که از دقیقه ۵۵ به دنبال اخراج اتان امپادو، مدافع خود ۱۰ نفره بازی می کرد با وجود شکست در برابر ایتالیا به عنوان تیم دوم گروه آ (A) به مرحله یک هشتم نهایی رقابت ها صعود کرد. 

در دیگر بازی این گروه تیم سوئیس با نتیجه سه بر یک ترکیه را شکست داد. ترکیه به این ترتیب با سه شکست در سه بازی با رقابت های یورو ۲۰۲۰ وداع کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گل های سوئیس در بازی برابر ترکیه را هریس سفروویچ در دقیقه ششم و جردان شقیری در دقایق ۲۶ و ۶۸ به ثمر رساندند. تنها گل ترکیه در این بازی را عرفان جان قهوه‌چی در دقیقه ۶۲ وارد دروازه سوئیس کرد. 

تیم سوئیس با وجود پیروزی در برابر ترکیه با چهار امتیاز در جایگاه سوم گروه آ قرار گرفت. با این حال سوئیسی ها همچنان به صعود به مرحله یک هشتم نهایی امیدوار هستند؛ چهار تیمی که بهترین موقعیت را در جایگاه سوم گروهشان دارند به مرحله یک هشتم نهایی صعود خواهند کرد و سوئیس می تواند یکی از این چهار تیم باشد. 

ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی با تیم دوم گروه سی (C) که احتمالا اوکراین یا اتریش خواهد بود روبرو می شود. لاجوردی پوشان روز یکشنبه یازدهمین بازی پیاپی خود بدون دریافت گل از حریف را پشت سر گذاشتند. از سوی دیگر تیم ولز که در رقابت های دوره قبل جام ملت های اروپا تا مرحله نیمه نهایی صعود کرده بود در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم دوم گروه بی (B) خواهد رفت.