احمدی‌نژاد در گفتگو با یورونیوز به اروپا توصیه کرد از زیر سایه آمریکا بیرون بیاید

محمود احمدی‌نژاد
محمود احمدی‌نژاد Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«فکر می‌کنم نهایتا عقلای ایران و آمریکا به این نتیجه می‌رسند که بنشینند کنار هم و مسئله را حل کنند.»

آگهی

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در گفتگو با خبرنگار یورونیوز در تهران به اروپا توصیه کرد از زیر «سایه» آمریکا بیرون بیاید.

احمدی‌نژاد که برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ایران ثبت‌نام کرد اما رد صلاحیت شد، در این گفتگو تأکید کرد: «ما دوست داریم که اروپا از زیر سایه آمریکا بیرون بیاید. اروپا می‌تواند روابط خیلی خوبی با ایران داشته باشد. آمریکا هم همین طور.»

محمود احمدی‌نژاد گفت: «یادم است وقتی که آقای اوباما کاندیدا شده بود، بارها قول داد که سیاست‌های آمریکا را تغییر می‌دهد و ملت‌ها استقبال کردند. البته ایشان متأسفانه به قولش عمل نکرد و از فرصتی که در اختیارش بود استفاده نکرد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

او در همین گفتگو با اظهار امیدواری در مورد این که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از فرصت ریاست خود استفاده کند، افزود: «فکر می‌کنم نهایتا عقلای ایران و آمریکا به این نتیجه می‌رسند که بنشینند کنار هم و مسئله را حل کنند.»

محمود احمدی‌نژاد در بخش دیگری از گفتگو با آن‌لیز بورجس، خبرنگار اعزامی یورونیوز به تهران، با اشاره به کاندیداتوری خودش در انتخابات گفت: «میلیون‌ها نفر از سراسر کشور با حضور درِ منزل ما و در اجتماعات و نیز با فرستادن نامه‌ها و پیام‌ها اصرار داشتند که من در این عرصه حاضر بشوم. به همین دلیل برای پاسخ به خواست مردم حاضر شدم. پذیرفتم که کاندیدای انتخابات بشوم، منتهی بدون هیچ دلیلی کنار گذاشته شدم.»

رئیس دولت‌های نهم و دهم ایران افزود: «امروز من احساس مسئولیت می‌کنم که در صیانت از خواست مردم، تلاش کنم تا آن ساز و کارهایی که باعث می‌شود بخش مهمی از مردم کنار گذاشته شوند، اصلاح گردد.»

مشروح گفتگوی اختصاصی با محمود احمدی‌نژاد را به زودی در یورونیوز بخوانید و ببینید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کروبی: می‌خواهند با مشارکت پایین، ۲۹ خرداد جشن نابودی جمهوریت بر پا کنند

انتخابات ۱۴۰۰؛ موضع‌گیری میرحسین موسوی و کشمکش علی لاریجانی با شورای نگهبان

سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ایران؛ آخرین کری خوانی های رودرروی نامزدها