ایران کامبوج را گلباران کرد؛ تیم ملی با ۱۰ گل به پیشواز جدال با عراق رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است   -  کپی رایت  فارس

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری یک‌طرفه موفق شد در مصاف با کامبوج، حریف نه چندان قدرتمند خود را به سادگی از پیش رو بردارد.

این مسابقه که در دور ماقبل پایانی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، برگزار می‌شد، با پیروزی ۱۰ بر صفر ایران در برابر این حریف شرق آسیایی همراه بود.

اسکوچیچ برای این دیدار چندین تغییر در ترکیب ابتدایی تیم ملی ایجاد کرده بود و به چند نفر از بازیکنان اصلی در این مسابقه استراحت داده بود. ملی‌پوشان ایران خیلی زود و در دقیقه ۱۶ توسط علیرضا جهانبخش به گل نخست رسیدند. داور خطا روی این بازیکن تیم برایتون را پنالتی تشخیص داد و جهانبخش به راحتی پنالتی خود را وارد دروازه کامبوج کرد.

پس از این گل‌ ایران در دقایق ۲۲ و ۲۷ دو بار دیگر دروازه حریف را با ضربات شجاع خلیل‌زاده و مهدی طارمی باز کرد.

کامبوجی‌ها همچنین در دقیقه ۳۲ به اشتباه دروازه خودی را باز کردند تا بازی با نتیجه ۴-۰ پیش رود.

در آخرین دقیقه نیمه نخست، سعید عزت‌اللهی یک ضربه پنالتی برای ایران را از دست داد و ضربه خود را به تیر افقی دروازه کوبید تا ۴۵ دقیقه اول با همان نتیجه ۴-۰ به پایان برسد.

در بین دو نیمه اسکوچیچ چند تن دیگر از ستارگان تیم ملی را از بازی بیرون کشید تا برای بازی حساس با عراق آماده بمانند. با شروع نیمه دوم کریم انصاری‌فرد به جای مهدی طارمی، همچنین مجید حسینی به جای شجاع خلیل‌زاده و البته میلاد سرلک به جای احمد نوراللهی به میدان آمدند.

ملی‌پوشان ایرانی در نیمه دوم به تنها ۱۳ دقیقه زمان نیاز داشتند که بتوانند بار دیگر دروازه حریف را باز کنند جایی که میلادی محمدی در دقیقه ۵۸ گل پنجم ایران را وارد دروازه کاموج کرد. اما این آغاز گلزنی‌های ایران در نیمه دوم بود، چرا که مرتضی پورعلی‌گنجی در دقیقه ۶۴ گل ششم و کریم انصاری‌فرد در دقیقه ۷۷ از روی نقطه پنالتی گل هفتم ایران را به ثمر رساندند.

کاوه رضایی که در دقیقه ۶۸ به جای علیرضا جهانبخش به میدان آمده بود در دقیقه ۸۰ ایران را به هشتمین گل رساند. مهدی قایدی هم که در دقیقه ۵۵ به جای علی قلی‌زاده وارد زمین مسابقه شده بود، در دقیقه ۸۴ با دریبل چند بازیکن و به زیبایی توانست توپ را به تور دروازه کامبوج بچسباند.

در نهایت کاوه رضایی در دقیقه ۸۷ روی اشتباه فاحش خط دفاعی کامبوج این تیم را دو رقمی و گل دهم ایران را به ثمر رساند.

با این پیروزی تیم ملی فوتبال ایران به صورت موقت با ۱۵ امتیاز به صدر جدول گروه سی صعود کرد. عراق با یک بازی کمتر و ۱۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد. عراقی‌ها امشب با تیم فوتبال هنگ کنگ بازی می‌کنند و در صورت پیروزی صدر جدول را از سفیدپوشان تیم ملی فوتبال ایران پس خواهند گرفت.

بازی‌های این گروه روز سه‌شنبه و با دیدار حساس و سرنوشت ساز ایران و عراق به پایان می‌رسد و صعود کنندگان به مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا مشخص خواهد شد.

علاوه بر تیم‌های صدرنشین، ۵ تیم برتر از میان ۸ تیم دوم هم به مرحله بعد راه پیدا خواهند کرد تا ۱۲ کشوری باشند که در دو گروه ۶ تیمی با یکدیگر برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رقابت کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید