نخستین شکست تیم ملی فوتبال ایران با ویلموتس؛ طلسم ناکامی مقابل بحرین شکسته نشد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شکست تیم ملی ایران مقابل بحرین
شکست تیم ملی ایران مقابل بحرین   -   کپی رایت  عکس از ایسنا

تیم ملی فوتبال ایران در سومین مسابقه از رقابت های مرحله دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و نیز بازی‌های انتخابی برای حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا نتیجه را مقابل میزبان خود بحرین واگذار کرد.

بدین ترتیب نخستین شکست تیم ملی ایران تحت هدایت مارک ویلموتس روز سه شنبه در ورزشگاه ملی بحرین رقم خورد. ملی پوشان ایران که دو مسابقه قبلی خود را مقابل هنگ کنگ و کامبوج با پیروزی پشت سر گذاشته بودند مقابل بحرین، گربه سیاه همیشگی خود با نتیجه ۱ به صفر تن به شکست دادند.

شاگردان مارک ویلموتس برخلاف مسابقه با کامبوج که جدا از خلق موقعیت های گل متعدد و به ثمر رساندن چهارده گل بازی پرطراوت و شادابی را از خود به نمایش گذاشتند در نیمه نخست دیدار با بحرین به دور از فرم همیشگی خود ظاهر شدند.

ملی پوشان ایران در این نیمه تنها چند موقعیت محدود نصیبشان شد که خطرناکترین آن در دقیقه ۱۹ رقم خورد، زمانی که ضربه سرضرب و زیبای احسان حاج صفی از کنار دروازه میزبان به خارج رفت.

تیم ملی ایران در نیمه دوم شکل بهتری به خود گرفت و از همان ابتدا با آهنگی تهاجمی پشت دروازه بحرین خیمه زد. حملات متعدد ملی پوشان منجر به خلق چندین موقعیت مناسب گل شد که مهاجمان به خوبی نتوانستند از آن استفاده کنند.

در حالی که بحرینی ها زیر فشار حملات ایران در پی دفع یک به یک موقعیت های گل بودند یک ضد حمله برای تیم میزبان کافی بود تا با کسب پنالتی به گل برسد.

خطای مجید حسینی در دقیقه ۶۵ روز مهاجم تیم ملی بحرین زمینه ساز این پنالتی شد که محمد حردان آنرا به گل پیروزی بخش تیمش تبدیل کرد.

شاگردان ویلموتس پس از دریافت این گل سراپا حمله شدند اما برغم موقعیت های گل زیاد و چند صحنه مشکوک به پنالتی در نهایت با همان نتیجه ۱ به صفر مقابل میزبان خود تن به شکست دادند تا حسرت کسب پیروزی در زمین بحرین همچنان به دل فوتبالدوستان ایرانی باقی بماند.

تیم ملی ایران با این شکست و پس از پیروزی چهار بر صفر عراق مقابل کامبوج با ۶ امتیاز از سه مسابقه پایین تر از عراق و بحرین در رده سوم جدول گروه C این مسابقات قرار گرفت.