Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مردی که به رئیس جمهور فرانسه سیلی زد به زندان محکوم شد

امانوئل ماکرون در حال گفتگو با تعدادی از شهروندان فرانسوی
امانوئل ماکرون در حال گفتگو با تعدادی از شهروندان فرانسوی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردی که به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر به منطقه ای در جنوب شرق این کشور سیلی زده بود به 18 ماه زندان که 14 ماه آن تعلیقی است،محکوم شد.

آگهی

مردی که به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر به منطقه‌ای در جنوب شرق این کشور سیلی زده بود به ۱۸ ماه زندان که ۱۴ ماه آن تعلیقی است، محکوم شد.

دادگاه «دامی‌ین تارل» ۲۸ ساله امروز پنج‌شنبه در شهر ولانس به اتهام «خشونت علیه مقام دولتی» به صورت فوری برگزار شد. فرد سیلی زننده به رئیس جمهور فرانسه به همراه دوستش پس از این اقدام در روز سه شنبه، بازداشت و به زندان منتقل شده بودند.

دادستان فرانسه برای «دامی‌ین تارل» درخواست ۱۸ ماه زندان کرده بود. وزارت کشور فرانسه نیز این عمل «کاملا غیر قابل قبول» را به عنوان یک حرکت «خشن بدون برنامه‌ریزی» دانسته بود.

دادستان فرانسه پیشتر گفته بود که «دامی‌ین تارل» در جلسات دادرسی، «زدن سیلی به رئیس جمهور و استفاده از الفاظ توهین آمیز» را پذیرفته است.

در فیلم منتشرشده از هنگام سیلی زدن به آقای ماکرون، صدای فردی شنیده می‌شودکه علیه جریان سیاسی حامی رئیس جمهور فرانسه مطالبی را بیان می‌کند.

این حادثه، خشم و عصبانیت مقام‌های سیاسی و کشوری فرانسه را برانگیخت.

دادستان فرانسه گفت که فرد متهم به جنبش «جلیقه زردها» نزدیک و دارای عقاید افراطی راست گرایانه است. او گفت که فرد سیلی زننده به رئیس جمهور برای بیان نارضایتی خود و به صورت غریزی این کار را انجام داده است.

مجازات این اتهام می‌توانست تا سه سال زندان و جریمه نقدی ۴۵ هزار یورویی در پی داشته باشد.

دادستان فرانسه همچنین گفت که به پرونده «آرتور س.»، دوست و همراه «دامی‌ین تارل» به اتهام «نگهداری غیرقانونی سلاح» که در خانه‌اش پیدا شده اواخر سال آینده رسیدگی می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته دادستان فرانسه، پلیس در جریان بازرسی از خانه «آرتور س.» کتاب «نبرد من» آدولف هیتلر و دو پرچم که یکی نماد کمونیست‌ها و دیگری متعلق به انقلاب روسیه است، کشف کرده‌اند.

دادستان فرانسه گفت که فرد سیلی زننده به آقای ماکرون و دوست همراهش هیچ پرونده قضایی نداشته و تحت نظر سرویس‌های اطلاعاتی این کشور هم نبوده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه فرانسه دولت را به دلیل رفتار «ناشایست» پلیس با دانش‌آموزان رنگین‌پوست جریمه کرد

کارزار در فرانسه برای زنی که هنگام شیر دادن به فرزندش در خیابان سیلی خورد

درخواست ۱۸ ماه حبس به‌دلیل غفلت در نگهداری از حدود ۱۷۰ سگ و گربه در یک آپارتمان کوچک