مردی که به رئیس جمهور فرانسه سیلی زد به زندان محکوم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
امانوئل ماکرون در حال گفتگو با تعدادی از شهروندان فرانسوی
امانوئل ماکرون در حال گفتگو با تعدادی از شهروندان فرانسوی   -  Copyright  AP Photo

مردی که به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر به منطقه‌ای در جنوب شرق این کشور سیلی زده بود به ۱۸ ماه زندان که ۱۴ ماه آن تعلیقی است، محکوم شد.

دادگاه «دامی‌ین تارل» ۲۸ ساله امروز پنج‌شنبه در شهر ولانس به اتهام «خشونت علیه مقام دولتی» به صورت فوری برگزار شد. فرد سیلی زننده به رئیس جمهور فرانسه به همراه دوستش پس از این اقدام در روز سه شنبه، بازداشت و به زندان منتقل شده بودند.

دادستان فرانسه برای «دامی‌ین تارل» درخواست ۱۸ ماه زندان کرده بود. وزارت کشور فرانسه نیز این عمل «کاملا غیر قابل قبول» را به عنوان یک حرکت «خشن بدون برنامه‌ریزی» دانسته بود.

دادستان فرانسه پیشتر گفته بود که «دامی‌ین تارل» در جلسات دادرسی، «زدن سیلی به رئیس جمهور و استفاده از الفاظ توهین آمیز» را پذیرفته است.

در فیلم منتشرشده از هنگام سیلی زدن به آقای ماکرون، صدای فردی شنیده می‌شودکه علیه جریان سیاسی حامی رئیس جمهور فرانسه مطالبی را بیان می‌کند.

این حادثه، خشم و عصبانیت مقام‌های سیاسی و کشوری فرانسه را برانگیخت.

دادستان فرانسه گفت که فرد متهم به جنبش «جلیقه زردها» نزدیک و دارای عقاید افراطی راست گرایانه است. او گفت که فرد سیلی زننده به رئیس جمهور برای بیان نارضایتی خود و به صورت غریزی این کار را انجام داده است.

مجازات این اتهام می‌توانست تا سه سال زندان و جریمه نقدی ۴۵ هزار یورویی در پی داشته باشد.

دادستان فرانسه همچنین گفت که به پرونده «آرتور س.»، دوست و همراه «دامی‌ین تارل» به اتهام «نگهداری غیرقانونی سلاح» که در خانه‌اش پیدا شده اواخر سال آینده رسیدگی می‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته دادستان فرانسه، پلیس در جریان بازرسی از خانه «آرتور س.» کتاب «نبرد من» آدولف هیتلر و دو پرچم که یکی نماد کمونیست‌ها و دیگری متعلق به انقلاب روسیه است، کشف کرده‌اند.

دادستان فرانسه گفت که فرد سیلی زننده به آقای ماکرون و دوست همراهش هیچ پرونده قضایی نداشته و تحت نظر سرویس‌های اطلاعاتی این کشور هم نبوده‌اند.