Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک جفت طالبی در ژاپن به قیمت ۲۴ هزار و ۸۰۰ دلار فروخته شد

طالبی‌های معروف و گران‌قیمت ژاپنی
طالبی‌های معروف و گران‌قیمت ژاپنی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هرچند قیمت این خربزه‌ها بسیار گران به نظر می‌رسد اما در سال ۲۰۱۹ در همین کشور یک جفت خربزه با قیمتی حدودا دو برابر فروخته شده بود.

آگهی

شما برای خرید یک طالبی حاضرید چقدر پول خرج کنید؟ هر عددی که در ذهن داشته باشید احتمالا با رقمی که در ژاپن برای خرید یک جفت از این میوه شیرین و آب‌دار تابستانی پرداخت شده بسیار متفاوت است.

یک جفت طالبی ممتاز ژاپنی در یک حراجی در شهر توکیو به قیمت ۲۴ هزار و ۸۰۰ دلار فروخته شد. رقمی معادل ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار ین ژاپن. این نخستین حراج فصل طالبی در این کشور بعد از همه‌گیری ویروس کرونا است.

یک مقام در بازار عمده فروشان توکیو در این خصوص به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «افزایش قیمت در سال جاری می‌تواند نتیجه این باشد که خرید و فروش در این بازار با پیشنهادات بالاتری انجام شود و رونق بار دیگر به بازار بازگردد.»

خریدار این جفت طالب که تولیدکننده غذای کودکان است می‌گوید امیدوار است با خرید این محصول بعد از این همه اخبار منفی و ناراحت‌کننده، کمی باعث خوشحالی مردم بشود.

او به تلویزیون ملی NHK ژاپن می‌گوید: «هرچند هنوز اخبار بد زیادی شنیده می‌شود اما امیدوارم این اتفاق بتواند به مردم کمک کند تا لبخند بزنند و بتوانند از شیوع ویروس کرونا عبور کنند.»

عرضه اولین میوه‌های فصلی در ژاپن به طول معمول با پرداخت مبالغ هنگفتی خرید و فروش می‌شود. خریداران این بهای هنگفت را برای کسب شهرت و تبلیغ رایگان و فراگیر می‌پردازند.  

در سال ۲۰۱۹ یک جفت طالبی به قیمت ۵ میلیون ین به فروش رسید. چیزی حدود دو برابر قیمتی که امسال معامله شده است. با این حال با همه گیری ویروس کرونا سال گذشته قیمت این طالبی به کمتر از ۱۲۰ هزار ین سقوط کرد. این طالبی‌ها از منطقه هوکایدو در شمالی‌ترین بخش‌های ژاپن می‌آیند که به عنوان یک منطقه محبوب گردشگری هم شناخته می‌شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن آب های آلوده نیروگاه فوکوشیما را به دریا می ریزد

هندوانه‌ای که باعث جریمه ۷.۵ میلیون دلاری فروشگاهی در آمریکا شد

نمایشگاه هندوانه‌های مکعبی در ژاپن