Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خانه یا آپارتمان؛ ساکنان اروپا عمدتا کجا زندگی می‌کنند؟

canva.com
canva.com Copyright photo
Copyright photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سال ۲۰۱۹ میلادی از هر ده نفر، هفت نفر در اتحادیه اروپا (هفتاد درصد) در خانه یا آپارتمانی زندگی می‌کردند که خودشان مالک آن بودند.

آگهی

در سال ۲۰۱۹ میلادی ۴۶ درصد از جمعیت اتحادیه اروپا در آپارتمان زندگی می‌کردند. کمی بیش از یک سوم (۳۵ درصد) از جمعیت این اتحادیه نیز ساکن خانه‌هایی مستقل و تقریباً یک پنجم (۱۹ درصد) از کل جمعیت در خانه‌های نیمه مستقل یا دو طبقه زندگی می‌کردند.

بنا بر گزارش یوروستات، مرکز آمار اتحادیه اروپا در این سال آپارتمان متداول‌ترین نوع اقامت در ۱۴ کشور عضو این اتحادیه بوده است؛ به ویژه در لتونی که ۶۶ درصد مردم در آپارتمان زندگی می‌کردند و سپس اسپانیا (۶۵ درصد) و استونی (۶۱درصد).

کشورهایی با کمترین سهم از جمعیت ساکن در آپارتمان نیز عبارت بودند از ایرلند (۸ درصد) و هلند (۲۱ درصد).

در مقابل، بیش از دو سوم (۶۸ درصد) از جمعیت کرواسی در خانه‌های مستقل زندگی می‌کردند. پس از آن کشورهای اسلوونی (۶۶ درصد)، مجارستان و رومانی (هر دو ۶۵ درصد) و دانمارک (۵۴ درصد) قرار داشتند.

هلند و ایرلند تنها کشورهای عضو اتحادیه اروپا بودند که بیش از نیمی از جمعیت آنها در سال ۲۰۱۹ در یک خانه نیمه مستقل زندگی می‌کردند (به ترتیب ۵۸ و ۵۳ درصد).

ilc_lvho01
Source dataset:ilc_lvho01

از هر ۱۰ نفر ۷ نفر مالک محل سکونت خود هستند.

آمار یوروستات همچنین بیانگر آن است که در سال ۲۰۱۹ میلادی از هر ده نفر، هفت نفر در این اتحادیه (هفتاد درصد) در خانه یا آپارتمانی زندگی می‌کردند که خودشان مالک آن بودند.

در آن سال همچنین در همه کشورهای عضو این اتحادیه، تعداد مالکان بیش از مستاجران بوده است و در این موضوع، بالاترین نرخ مالکیت ابتدا در رومانی (۹۶٪) و سپس مجارستان (۹۲٪)، اسلواکی (۹۱٪) و لیتوانی (۹۰٪) دیده شده است.

کمترین سهم اقامتگاه‌های تحت مالکیت نیز در آلمان (۵۱٪) و اتریش (۵۵٪) به ثبت رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز روند نزولی قیمت آپارتمان در پاریس؛ رکود معاملات املاک ارزان و رونق فروش لوکس‌ها

کرونا نرخ اجاره مسکن را برای نخستین بار در ۶ سال گذشته در اسپانیا کاهش داد

خرید مسکن در ترکیه؛ ایرانی‌ها همچنان مشتاق‌تر از روس‌ها و افغان‌ها