Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یوفا ضرر ناشی از همه‌گیری کرونا برای فوتبال اروپا را ۸ میلیارد یورو تخمین زد

ورزشگاه استادیو دا لوز در لیسبون
ورزشگاه استادیو دا لوز در لیسبون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام یوفا ۷۱۱ باشگاه مطرح فوتبال در قاره اروپا طی دو فصل پیاپی هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو ضرر کردند.

آگهی

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) روز جمعه در گزارشی هزینه همه گیری ویروس کرونا برای باشگاه های اروپایی را بیش از هشت میلیارد یورو دانست.

به این ترتیب باشگاه های اروپایی پس از یک دوران شکوفایی ۲۰ ساله طی دو فصل پیاپی با کاهش درآمدهایشان روبرو شدند. در گزارش یوفا آمده است که همه گیری بیماری «کووید ۱۹» و محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع آن باشگاه های فوتبال اروپایی را از حداقل ۱۰ درصد از درآمدهایشان در فصل های ۲۰-۲۰۱۹ و ۲۱-۲۰۲۰ محروم کرد.

بنا به اعلام یوفا ۷۱۱ باشگاه مطرح قاره اروپا در این دو فصل هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو ضرر کردند. این در حالی است که میزان ضرر سایر باشگاه ها یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

در گزارش ۱۱۲ صفحه ای اتحادیه فوتبال اروپا حساب های منتشرشده باشگاه ها، مذاکرات آنها برای حق پخش تلویزیونی رقابت ها و دیگر معیارها مدنظر قرار گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پائیز سال گذشته از خطر ضرر ۱۴ میلیارد دلاری برای ۲۱۱ فدراسیون فوتبال در سطح جهان سخن گفته بود. با این حال فیفا پس از آن به جزئیات این رقم اشاره ای نکرد. از سوی دیگر اتحادیه باشگاه های فوتبال اروپا از ضرر چهار میلیارد یورویی برای باشگاه های اروپایی طی دو فصل ۲۰-۲۰۱۹ و ۲۱-۲۰۲۰ خبر داده بود.

آندرا آنیلی، رئیس پیشین اتحادیه باشگاه های فوتبال اروپا در ماه دسامبر (آذر/دی) گذشته ضرر این باشگاه ها را بین شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو و هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو اعلام کرد.

در گزارش روز جمعه یوفا آمده که برگزاری مسابقات بدون حضور تماشگران باشگاه های اروپایی را از درآمد بلیت فروشی محروم کرده است. اتحادیه فوتبال اروپا تخمین زده است که ۷۱۱ باشگاه مطرح اروپایی در مجموع بین سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو تا چهار میلیارد یورو به دلیل محرومیت تماشاگران از حضور در ورزشگاه ها متضرر شدند.

درآمد باشگاه های فرانسوی و اسکاتلندی در میان باشگاه های اروپایی بیش از دیگر باشگاه ها کاهش یافته است. فوتبال باشگاهی اروپا از سال ۱۹۹۹ و تا پیش از همه گیری کرونا به طور میانگین سالانه ۸.۲ درصد افزایش درآمد را تجربه کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یوفا و آژانس فضایی اروپا برای همکاری در زمینه بهبود مدیریت مسابقات فوتبال توافق کردند

لیگ قهرمانان آسیا؛ فینال در غرب و یک چهارم نهایی به صورت متمرکز برگزار می‌شود

بازگشت هواداران به جایگاه‌های فوتبال؛ ۲۲هزار تماشگر در ویمبلی فینال جام حذفی انگلستان را دیدند