لیگ قهرمانان آسیا؛ فینال در غرب و یک چهارم نهایی به صورت متمرکز برگزار می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کنفدراسیون فوتبال آسیا
کنفدراسیون فوتبال آسیا   -  کپی رایت  AFP

بر اساس حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا کلیه دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دلیل همه‌گیری بیماری کووید۱۹ به صورت متمرکز و تک بازی انجام خواهد شد.

ای اف‌ سی روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام رسمی این موضوع تصریح کرد که مرحله یک چهارم و نیمه نهایی فصل جاری مسابقات لیگ قهرمانان اروپا برای هر دو منطقه شرق و غرب به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

بدین ترتیب این مرحله از مسابقات طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا ماه اکتبر آینده و با میزبانی دو شهر مختلف برای هر منطقه به صورت متمرکز انجام خواهد گرفت.

مسابقه نهایی نیز قرار است روز بیست و سوم نوامبر آینده بر خلاف رسم معمول که به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود به شکل تک بازی و در یکی از استادیوم‌های منطقه غرب آسیا انجام شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه خود تاکید کرده که تصمیم برای متمرکز کردن دیدارهای مراحل پایانی لیگ قهرمانان به دلیل وضعیت ناپایدار همه‌گیری بیماری کووید۱۹ و نیز محدودیت‌های سفر در سراسر قاره اتخاذ شده است.

مرحله گروهی این مسابقات در منطقه غرب ماه آوریل پایان یافت و سه نماینده از ایران به دیدارهای مرحله حذفی راه یافتند.

این در حالیست که رقابت‌های مرحله گروهی در منطقه شرق قرار است ماه جاری میلادی به پایان برسد و مرحله یک هشتم نهایی نیز برای ماه سپتامبر در نظر گرفته شده است.

پیش‌‌تر برخی رسانه‌ها و خبرنگاران عربستانی از احتمال لغو دیدارهای رفت و برگشت در مرحله حذفی و انجام بازی‌های این مرحله به صورت تک بازی و متمرکز خبر داده بودند.

تیم‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتور سه نماینده ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب هستند که قرار است طی روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور به ترتیب با تیم‌های استقلال تاجیکستان، الهلال و النصر عربستان مسابقه دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید