عربستان میزبان مراحل یک چهارم نهایی تا فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دیدار تیم‌های پرسپولیس و اولسان در فینال لیگ قهرمانان آسیا
دیدار تیم‌های پرسپولیس و اولسان در فینال لیگ قهرمانان آسیا   -  کپی رایت  AP Photo

کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما عربستان سعودی را به عنوان میزبان مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا از مرحله یک چهارم نهایی به بعد اعلام کرد.

در بیانیه‌ای که ای اف سی روز جمعه ۲۰ اوت در این رابطه منتشر کرده آمده است مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا با بررسی درخواست‌های سه کشور امارات، تاجیکستان و عربستان سعودی برای میزبانی بازی‌های مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا این فصل در منطقه غرب، نهایتا عربستان را به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب کرد.

بر این اساس مطابق برنامه از پیش اعلام شده در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌ها به صورت تک مسابقه در کشورهای امارات، قطر و تاجیکستان برگزار خواهد شد و پس از آن تک دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی در غرب آسیا و همچنین فینال کل رقابت‌ها که قهرمانان غرب و شرق قاره کهن باید روی در روی یکدیگر قرار گیرند در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

ای‌اف‌سی همچنین کره جنوبی را به عنوان میزبان مراحل یک چهارم و نیمه نهایی منطقه شرق آسیا معرفی کرد.

بعد از چندین سال حضور موفق پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، امسال دو نماینده دیگر ایران یعنی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران هم توانسته‌اند همراه با سرخ‌پوشان پایتخت به مرحله حذفی راه یابند. در مرحله یک هشتم نهایی قرار است استقلال در امارات به مصاف الهلال عربستان برود. پرسپولیس باید به دوشنبه برود و مقابل تیم فوتبال استقلال تاجیکستان صف‌آرایی کند. تراکتورسازی تبریز دیگر نماینده ایران هم در مقابل حریف قدرتمند خود یعنی النصر عربستان در شهر دوحه به میدان خواهد رفت.

برندگان این سه بازی به همراه پیروز مصاف دو تیم اماراتی شارجه و الوحده ۴ تیم مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه غرب را تشکل خواهند داد.

مطابق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از پایان بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی که در روزهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ شهریور ماه برگزار شده و پس از تعیین ۸ تیم راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی، قرعه کشی مرحله بعدی انجام خواهد شد. مطابق برنامه‌ریزی چند سال اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا نمایندگان شرق و غرب قاره آسیا تا دیدار فینال با یکدیگر رو به رو نخواهند شد.

همچنین طبق تصمیم این قاره برخلاف رویه پیشین که دیدار فینال به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد فعلا قرار است این مسابقه به صورت تک بازی برگزار شود. دیداری که میزبانی امسال آن به غرب قاره و کشور عربستان سعودی رسیده است.

پرسپولیس ایران بعد از درخشش در مرحله مقدماتی و همچنین سابقه دو بار حضور در فینال این رقابت‌ها در سه سال اخیر، بیش از استقلال و تراکتورسازی شانس این را دارد که برای نخستین بار افتخار کسب عنوان قهرمانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را به نماینده‌ای از ایران برساند.