Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

صندوق بین‌المللی پول از طرح ۵۰ میلیارد دلاری برای مهار کرونا رونمایی کرد

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول
کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از اهداف دیگر این طرح واکسیناسیون دست کم ۶۰ درصد از کل جمعیت جهان تا پایان ۲۰۲۲ است، امری که در نهایت به بهبود اقتصاد پایدار جهانی کمک خواهد کرد.

آگهی

صندوق بین‌المللی پول از طرح کمک ۵۰ میلیارد دلاری برای پایان دادن به همه‌گیری کووید۱۹ در جهان رونمایی کرد، طرحی که هدف از آن واکسیناسیون دست کم ۴۰ درصد از کل جمعیت جهان تا پایان سال جاری میلادی اعلام شده است.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول در اجلاس جهانی بهداشت که روز جمعه ۲۱ مه (۳۱ اردیبهشت) در چارچوب نشست گروه ۲۰ در رم برگزار شد با اعلام این مطلب گفت: «در پیشنهاد ما اهداف تعریف، نیازهای بودجه‌ای بررسی و اقدامات عملی مشخص شده است.»

از اهداف دیگر این طرح واکسیناسیون دست کم ۶۰ درصد از کل جمعیت جهان تا پایان ۲۰۲۲ میلادی است، امری که در نهایت به بهبود اقتصاد پایدار جهانی کمک خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در گزارش صندوق بین‌المللی پول آمده است: «اکنون پذیرفته شده است که پایان دائمی برای بحران اقتصادی بدون پایان یافتن بحران سلامت وجود نخواهد داشت. بنابراین پایان دادن به این بحران به نفع همه کشورهاست.»

مدیر عامل این نهاد پولی وابسته به سازمان ملل متحد اظهار داشت: «مدتی است که ما هشدار داده‌ایم که یک واگرایی خطرناک در شرایط اقتصادی وجود دارد. و چون فاصله بین کشورهای ثروتمندی که به واکسن دسترسی دارند با کشورهای فقیری که این امکان را ندارند، در حال افزایش است، این وضعیت بدتر هم می شود.»

تا پایان ماه آوریل، تنها کمتر از ۲ درصد جمعیت در قاره آفریقا، بیش از ۴۰ درصد در ایالات متحده آمریکا و بیش از ۲۰ درصد در اروپا حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کردند.

برنامه جهانی سازمان ملل متحد برای ایجاد دسترسی یکسان به واکسن کووید موسوم به کوواکس در ابتدا به منظور جلوگیری از انباشته شدن دوزهای واکسن در کشورهای ثروتمند راه‌اندازی شد. اما این برنامه تا این زمان بی اثر بوده است.

صندوق بین‌المللی پول درباره منبع بودجه ۵۰ میلیارد دلاری پیشنهادی گفته است این بودجه از محل ترکیب یارانه‌ها (دست کم ۳۵ میلیارد دلار)، منابع دولتی کشورها و سایر منابع تأمین خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آکادمی پزشکی ونزوئلا از آمریکا خواست تا به این کشور واکسن کرونا اهدا کند

اتحادیه اروپا: به جای بحث درباره مالکیت معنوی، واکسن‌هایتان را صادر کنید

چه تعداد واکسن کرونا تا کنون در جهان توزیع شده است؟