آنجلینا جولی در طرحی برای توانمندسازی زنان، زنبورهای عسل را در آغوش کشید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آنجلینا جولی
آنجلینا جولی   -   کپی رایت  Photograph by Dan Winters/National Geographic

آنجلینا جولی، بازیگر سینما برای گسترش آگاهی درباره حفاظت از زنبورهای عسل با نشنال جئوگرافیک، یونسکو و برند گرلن همکاری می‌کند.

روز ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) روز جهانی زنبور عسل بود بنابراین آنجلینا جولی روبروی دوربین، دن وینترز در حالیکه زنبورها از از سر و صورت و بدن وی بالا می‌رفتند قرار گرفت تا اینگونه این روز را جشن بگیرد.

وی در گفت‌وگو با سردبیر ارشد نشنال جئوگرافیک درباره اهمیت حفاظت از زنبور عسل و اینکه چرا زنبورداری در کشاورزی پایدار، بهداشت محیط و امنیت غذایی حیاتی است صحبت کرد.

این بازیگر قرار است با یونسکو و خانه زیبایی و عطر گرلن در طرح «زنان برای زنبورها» با هدف ارتقای توانمندی زنان در کندو داری و کارآفرینی برای زنان در این حوزه همکاری کند.

طرح «زنان برای زنبورها» یک برنامه پنج ساله است که آموزش‌های زنبورداری را به زنان مشتاق ارائه می‌کند. نخستین دوره ۳۰ روزه با مشارکت رصدخانه زنبورشناسی فرانسه در پرووانس از تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۱ (یک ماه دیگر) آغاز می‌شود. این برنامه، به علاقمندان تمام دانش نظری و عملی که برای ایجاد کندو داری حرفه‌ای نیاز است ارائه می‌کند. با پایان دوره آموزش، فارغ التحصیلان بخشی از یک شبکه بین‌المللی زنبورداری می‌شوند که می‌توانند آموخته‌های خود را به اشتراک بگذارند و به دیگران کمک کنند.

گرلن امیدوار است بتواند در این برنامه تا سال ۲۰۲۵ با همکاری یونسکو ۲۵۰۰ کندوی عسل در ۲۵ منطقه حفاظت شده ایجاد کنند.