Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

بیش از ۷۰ زن معترض به جنگل‌زدایی در بریتانیا با درختان «ازدواج» کردند

مراسم «ازدواج با درختان» در مکزیک، سال ۲۰۱۸
مراسم «ازدواج با درختان» در مکزیک، سال ۲۰۱۸ Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر چند طرح «ازدواج» با درختان از سوی برخی از کاربران اینترنتی مورد تمسخر قرار گرفته اما برقراری ارتباط عاطفی با طبیعت مسبوق به سابقه است. زنان هندی عضو جنبش چیپکو در دهه ۱۹۷۰ در اعتراض به قطع درختان به جنگل‌ها می‌رفتند و درختان را به «آغوش» می‌گرفتند.

آگهی

بیش از ۷۰ زن هوادار محیط زیست در اعتراض به جنگل‌زدایی در بریتانیا با درختان «ازدواج» کردند.

سازمان‌های طرفدار محیط زیست مراسم «ازدواج» با درختان را در واکنش به طرح ساخت ۱۶۶ واحد مسکونی در منطقه‌ای از بریستول که اکنون ۷۴ درخت در آنجا وجود دارد برگزار کردند.

زنان شرکت‌کننده در این مراسم لباس ازدواج به سبک فرهنگ‌های مختلف را به تن کرده بودند. سوزان هکت، یکی از زنان حاضر در این مراسم و از هواداران محیط زیست گفت: «ازدواج با درخت واقعا یک افتخار است. تنها یک ژست احساسی نیست بلکه بسیار مهم و نمادین است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی افزود: «درختان نمونه‌ای واقعی از عشق بدون قید و شرط هستند و به شکلی زیبا با کل ایده ازدواج مطابقت دارد. ازدواج برای زندگی است، تنفس هم برای زندگی است.»

هر چند طرح ازدواج با درختان از سوی برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مورد تمسخر قرار گرفته اما برقراری ارتباط عاطفی با طبیعت و درختان مسبوق به سابقه است. زنان عضو جنبش چیپکو که در دهه ۱۹۷۰ در هند شهرت یافته بود در اعتراض به قطع درختان به جنگل‌ها می‌رفتند و درختان را به «آغوش» می‌گرفتند. جنبش چیپکو یک حرکت ضدخشونت بود.

گروهی از زنان مکزیکی نیز در سال ۲۰۱۸ برای جلب توجه به معضل قطع درختان مراسم ازدواج دسته‌جمعی با درختان برگزار کردند.

بریتانیا تنها در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۱۵۰ هکتار از جنگل‌های طبیعی خود را از دست داد. جنگل‌زدایی در این کشور اغلب برای ساخت و ساز از طرف بخش خصوصی انجام می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخت ۵ هزار ساله شیلی چند سال دیگر عمر خواهد کرد؟

آنجلینا جولی در طرحی برای توانمندسازی زنان، زنبورهای عسل را در آغوش کشید

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام