Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک فلسطینی معلول به همراه همسر باردار و دختر سه ساله‌‌اش در حمله اسرائیل کشته شدند

منزل مسکونی یک فرد معلول فلسطینی که به همراه همسر باردار و دختر سه‌ ساله‌اش در حمله اسرائيل جان باختند
منزل مسکونی یک فرد معلول فلسطینی که به همراه همسر باردار و دختر سه‌ ساله‌اش در حمله اسرائيل جان باختند Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات اسرائیلی مدعی هستند که برخی از منازل و ساختمان‌های مسکونی در نواز غزه که هدف حملات هوایی قرار گرفته‌اند به فرماندهان حماس تعلق داشته و محل ذخیره‌سازی سلاح و تجهیزات نظامی بودند.

آگهی

ارتش اسرائیل نیمه شب چهارشنبه ده‌ها حمله هوایی دیگر به مواضع فلسطینیان در نوار غزه انجام داد که گفته می‌شود در جریان آن دست کم دو ساختمان مسکونی هدف حملات قرار گرفته است.

مقامات اسرائیلی مدعی هستند که برخی از منازل و ساختمان‌های مسکونی در خان‌یونس که هدف حملات هوایی قرار گرفته‌اند به فرماندهان حماس تعلق داشته و به محل ذخیره‌سازی سلاح و تجهیزات نظامی تبدیل شده بودند.

این در حالیست که به گزارش خبرگزاری‌ها در یکی از این حملات روز چهارشنبه اسرائیل به نوار غزه، منزل مسکونی یک شهروند معلول فلسطینی در دیر البلح هدف حملات اسرائیل قرار گرفت و سبب کشته شدن وی به همراه همسر باردار و دختر سه‌ساله‌اش شد.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی، حملات هوایی اسرائيل به نوار غزه از دهم مه تا کنون جان ۲۲۷ نفر از جمله ۶۴ کودک را گرفته است.

پلیس اسرائیل نیز اعلام کرده که حملات راکتی و موشکی فلسطینیان در دوره یاد شده تا کنون باعث کشته شدم ۱۲ نفر از جمله یک کودک شده است.

تلاش‌های دیپلماتیک برای برقراری آتش‌بس در غزه در حالی همزمان با ادامه درگیری‌ها در جریان است که برخی منابع از اختلاف میان ایالات متحده و فرانسه بر سر قطعنامه پیش‌نهادی پاریس به شورای امنیت خبر می‌دهند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون چهار بار برای بررسی بحران غزه به صورت اضطراری تشکیل جلسه داده اما هربار با ممانعت واشنگتن از اتخاذ موضعی واحد و صدور بیانیه‌ای مشترک باز مانده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از غزه؛ لحظه اصابت موشک اسرائیلی به ساختمانی در مرکز شهر

از هولوکاست تا غزه؛ اروپای «واحد» و بحران بی‌پایان اسرائیل و فلسطین

اسرائیل با نادیده‌ گرفتن مصوبه شورای امنیت و ضمانت اجرایی آمریکا: از غزه عقب‌نشینی نمی‌کنیم