Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میلیاردر ژاپنی ۷ ماه دیگر به عنوان گردشگر به فضا می‌رود

یوساکو مایزاوا، میلیاردر ژاپنی
یوساکو مایزاوا، میلیاردر ژاپنی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام سازمان فضایی فدرال روسیه سفر یوساکو مایزاوا، میلیارد ژاپنی و دستیارش به فضا ۱۲ روزه خواهد بود.

آگهی

روسکوسموس، سازمان فضایی فدرال روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که یوساکو مایزاوا، میلیاردر ژاپنی و یوزو هیرانو، دستیار وی ماه دسامبر سال جاری به عنوان گردشگر به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رفت.

بنا به اعلام سازمان فضایی فدرال روسیه این سفر ۱۲ روزه خواهد بود. الکساندر میسورکین، فضانورد روسی فرماندهی این سفر فضایی را برعهده خواهد داشت. مسافران قرار است از ماه ژوئن (خرداد/تیر) تمرینات خود را برای اعزام به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز کنند. 

یوساکو مایزاوا همچنین در نظر دارد در سال ۲۰۲۳ با کمک شرکت اسپیس ایکس، متعلق به ایلان ماسک به سفری به دور کره ماه برود. او قصد دارد هشت نفر را نیز همراه با خود به ماه گردی ببرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یوساکو مایزاوا درباره علاقه اش به سفر فضایی گفته است: «به حدی برای کشف زندگی در فضا کنجکاوم که در نظر دارم خودم کشفش کنم و تجربه ام را از طریق کانالم بر روی یوتیوب با جهان به اشتراک بگذارم.»

روسکوسموس روز هشت دسامبر (۱۷ آذر) را به عنوان تاریخ آغاز سفر فضایی یوساکو مایزاوا و دستیارش اعلام کرده است. سازمان فضایی فدرال روسیه در حالی این برنامه گردشگری فضایی را اعلام کرد که سال گذشته انحصار اعزام انسان به فضا را به دنبال موفقیت های شرکت اسپیس ایکس از دست داد. 

سازمان های فضایی آمریکا و اروپا تا پیش از آن برای اعزام فضانورد به فضا به روسکوسموس روی می آوردند. به این ترتیب به نظر می رسد موفقیت اسپیس ایکس ضربه ای مالی به سازمان فضایی روسیه زده باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثروتمندترین فرد جهان در سفر به فضا دوم می‌شود؛ سه همراه دیگر جف بزوس چه کسانی هستند؟

ناسا شرکت اسپیس‌ایکس را برای مأموریت سفر انسان به ماه انتخاب کرد

پوتین: روسیه باید در تسخیر فضا قدرتمند بماند