Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تداوم بن‌بست سیاسی در لبنان؛ وزیر خارجه فرانسه با «پیام بسیار قاطع» به بیروت رفت

دیدار با وزیر خارجه فرانسه با رهبران لبنان
دیدار با وزیر خارجه فرانسه با رهبران لبنان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

احزاب و گروه‌های سیاسی لبنان با وجود گذشت ۹ ماه از آغاز رایزنی‌ها همچنان موفق به تشکیل دولت جدید نشده‌اند. این در حالی است که لبنان با بحران اقتصادی و تبعات انفجار مهیب در بندر بیروت دست و پنجه نرم می‌کند.

آگهی

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه مذاکرات خود با رهبران لبنان را در بیروت، پایتخت این کشور آغاز کرد. 

سفر رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه به دنبال وضع محدودیت برای ورود شماری از رهبران سیاسی لبنان به خاک فرانسه انجام می شود. پاریس این شخصیت ها را «مسئول» بن بست سیاسی فعلی در لبنان می داند. ژان ایو لودریان گفته است که قصد دارد در گفتگوهایش با رهبران لبنان «پیامی بسیار قاطع» به آنها منتقل کند. 

احزاب و گروه های سیاسی لبنان با وجود گذشت ۹ ماه از آغاز رایزنی ها همچنان موفق به تشکیل دولت جدید نشده اند. این در حالی است که لبنان با بحران اقتصادی و تبعات انفجار مهیب در بندر بیروت دست و پنجه نرم می کند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد. او پس از آن به دیدار نبیه بری، رئیس مجلس این کشور رفت. سفر ژان ایو لودریان تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و وی قرار است با نمایندگان احزاب مخالف دولت نیز ملاقات کند. 

دولت کنونی لبنان که چند روز پس از انفجار مرگبار روز چهار اوت (۱۴ مرداد) سال گذشته در بندر بیروت استعفاء داد اکنون تنها به اداره امور جاری این کشور می پردازد. بیش از ۲۰۰ نفر بر اثر انفجار بیروت کشته شدند و بسیاری از محله های پایتخت لبنان به طور کامل ویران شد. 

لبنان علاوه بر تبعات انفجار بیروت با بحران اقتصادی و کاهش شدید ارزش واحد پول این کشور نیز روبرو است. سازمان ملل متحد تخمین زده است که بیش از نیمی از ساکنان لبنان اکنون زیر خط فقر زندگی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه تحقیق درباره ثروت شخصی رئیس بانک مرکزی لبنان را آغاز کرد

عاشورا در لبنان؛ راهپیمایی نیروهای حزب‌الله در بیروت همزمان با تداوم جنگ غزه

روش‌های قدیمی حزب‌الله لبنان برای مقابله با تهدیدات مدرن؛ پیک جایگزین موبایل شده است